شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

مقایسه ماشین شارژی و اسکوتر برای کودکان

5/5 - (16 امتیاز)

 اگر شما نیز مردد مانده‌اید که برای کودک خود یک اسکوتر و یا ماشین شارژی بخرید، این مطلب برای شما نوشته شده است. در ابتدا باید مقایسه‌ای بین ماشین شارژی و اسکوتر داشته باشید؛ سپس با در نظر گرفتن فاکتور‌هایی، به یک تصمیم درست برسید. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید هدیه‌ای خوب برای کودک خود خریداری کنید.

ماشین شارژی یا اسکوتر برای کودکان

 

بررسی مزیت ‌های اسکوتر برای کودکان

برای مقایسه ماشین شارژی و اسکوتر برای کودکان، شما ابتدا باید با کارایی هر یک از این دو وسیله و مزایای آن‌ها آشنا شوید. در همین راستا، ابتدا مزیت ‌های اسکوتر برقی برای کودکان را بررسی خواهیم کرد:

1. در دنیای حاضر که کودکان درگیر بازی‌های مجازی شده‌اند، اسکوتر بهترین جایگزین برای این قبیل سرگرمی‌ها خواهد بود. کودک شما می‌تواند سوار اسکوتر شود؛ در پارک، باشگاه‌های ورزشی و یا حتی خیابان با اسکوتر بازی کند و حتی اگر منزل شما در خیابان یا کوچه‌های کم رفت و آمد است، هر از گاهی می‌تواند با اسکوتر پایین بیاید و بازی کند. همین وسیله، کودک شما را از بازی‌های رایانه‌ای که باعث ضعیف شدن بینایی، تنبلی و کاهش تحرک و در نتیجه چاقی می‌شود، دور خواهد کرد. پس در واقع با خرید اسکوتر برای کودک، به سلامت جسم او کمک می‌کنید.

2. اسکوتر برقی یک وسیله تقریباً بی‌صداست. بنابراین کودک شما یک وسیله بازی دارد که آلودگی صوتی ایجاد نخواهد کرد. پس هر زمان که بخواهد، می‌تواند با اسکوتر در خیابان یا پارک رانندگی کند.

3. رانندگی با اسکوتر باعث افزایش قدرت تمرکز کودکان می‌گردد چون آن‌ها مجبور هستند در زمان رانندگی با اسکوتر، تعادل خود را حفظ کنند. این بازی باعث رشد توانایی‌های مغزی کودک شما خواهد شد.

4. کودکی که به مرور زمان اسکوتر سواری را یاد می‌گیرد، اعتماد به نفس بیشتری به دست می‌آورد چون رانندگی با اسکوتر واقعاً نیاز به مهارت دارد.

5. اسکوتر سواری یک وسیله هیجانی نیز است. بنابراین هیجانات کودک شما را تخلیه خواهد کرد. پس این وسیله باعث سلامت روح و روان کودک خواهد شد.

 


بیشتر بخوانید: بهترین مدل اسکوتر برقی برای کودکان 


 

مزیت ‌های ماشین شارژی کودک

اما در این قسمت از مطلب، مروری بر مزایای ماشین شارژی کودک خواهیم داشت:

1. این وسیله بازی به آموزش مهارت رانندگی در کودکان کمک می‌کند. بنابراین نوعی آموزش راهنمایی و رانندگی نیز است.

2. میزان ایمنی در استفاده از ماشین شارژی بسیار بالا است چون کودک داخل ماشین نشسته است و نیازی به حفظ تعادل نخواهد داشت. همچنین ماشین شارژی دارای کمربند ایمنی است که از پرت شدن کودک به بیرون در زمان برخورد به مانع جلوگیری می‌کند.

3. طراحی ماشین شارژی به گونه‌ای است که بسیار مقاوم به ضربه می‌باشد. پس اگر کودک شما به موانع برخورد کرد، آسیبی به او وارد نخواهد شد مگر اینکه با شتاب زیاد به یک مانع سخت برخورد کند.

4. استفاده از ماشین شارژی نیز کودک شما را از بازی‌های رایانه‌ای دور می‌کند. به خصوص اینکه کودکان علاقه زیادی به رانندگی دارند. پس وقتی ماشین شارژی داشته باشند، خیلی سریع‌تر از بازی با موبایل و لپ تاپ فاصله می‌گیرند چون می‌خواهند رانندگی را تجربه کنند.

مقایسه ماشین شارژی و اسکوتر برای کودک

اکنون که با مزایای هر یک از این دو وسیله آشنا شدید، حتماً این سؤال برای شما به وجود می‌آید که کدام یک از این دو اسباب بازی را برای کودک خود خریداری کنید؟ برای اینکه به یک تصمیم درست برسید، چند فاکتور را در نظر داشته باشید:

1. شرط استفاده از اسکوتر، توانایی حفظ تعادل است. بنابراین کودکان زیر ۶ سال نباید از اسکوتر استفاده کنند. اما در مورد ماشین شارژی، چون نیازی به حفظ تعادل نیست، حتی کودکان ۴ سال نیز می‌توانند با ماشین رانندگی کنند. تنها کافی است کمی رانندگی را به آن‌ها آموزش دهید.

2. ایمنی ماشین شارژی نسبت به اسکوتر بالاتر است چون همانگونه که گفتیم، رانندگی با اسکوتر، نیاز به مهارت حفظ تعادل دارد و خیلی از کودکان به راحتی نمی‌توانند این موضوع را یاد بگیرند.

3. قیمت اسکوتر نسبت به ماشین شارژی کمتر است.

4. هیجان رانندگی با اسکوتر نسبت به ماشین شارژی بیشتر است چون کودک شما ‌ایستاده  و با هیجان سرعت زیادی را تجربه می‌کند. ولی در مورد ماشین شارژی، باید در حالت نشسته رانندگی کند.

5. استفاده از اسکوتر بیشتر از ماشین شارژی به رشد توانایی مغزی کودک شما کمک خواهد کرد چون همانگونه که گفتیم، اسکوتر سواری نیاز به حفظ تعادل دارد.

6. هزینه نگهداری از اسکوتر برقی نسبت به ماشین شارژی کمتر می‌باشد.

 


بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب و خرید اسکوتر کودک در گروه های سنی مختلف


 

سخن پایانی

با مطالعه این مطلب اکنون شما می‌توانید به یک تصمیم درست برای خرید ماشین شارژی یا اسکوتر برای کودک خود برسید. در صورتی که می‌خواهید اسکوتر بخرید، به گروه اسکوتریا مراجعه کنید. ما انواع مدل‌های اسکوتر برقی را در داخل سایت قرار داده‌ایم. می‌توانید با کارشناسان ما صحبت کنید تا براساس سن کودک خود و بودجه‌ای که کنار گذاشته‌اید، یک اسکوتر خریداری نمایید. همچنین می توانید از خدمات تعمیر اسکوتر برقی مجموعه نیز بهره مند شوید. در هر کجای ایران که باشید، اسکوتر همراه با گارانتی برای شما ارسال خواهد شد.

اشتراک گذاری