شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

راهنمای انتخاب و خرید اسکوتر کودک در گروه های سنی مختلف

4.8/5 - (17 امتیاز)

اگر تصمیم گرفته‌اید به عنوان هدیه تولد برای کودک خود یک اسکوتر بخرید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید. در صورتی که ر به فروشگاه‌های عرضه‌کننده انواع اسکوتر در گروه‌های سنی مختلف مراجعه کنید تنوع بین این وسیله بازی قطعاً شما را سردرگم خواهد کرد چون شرایط کودکان با بزرگسالان کاملاً متفاوت است و ما باید وسایلی را در اختیار کودکان قرار دهیم که هم بتوانند به خوبی از آن لذت برده و هم برای آن‌ها‌ ایمن باشد. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مطلب راهنمای خرید اسکوتر کودک در گروه‌های سنی مختلف را در اختیار شما قرار دهیم. حتماً این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

راهنمای خرید اسکوتر کودک

آیا اسکوتر برای کودک مناسب است؟

اجازه دهید در ابتدا این سوال را پاسخ دهیم که آیا خریدن اسکوتر به عنوان یک وسیله بازی و سرگرمی برای کودک کار درستی است یا خیر. اگر نحوه استفاده از اسکوتر را با دقت ملاحظه کنید متوجه می‌شوید که عضلات کودک در حین بازی کردن با اسکوتر بسیار درگیر می‌شود. بنابراین اسکوتر باعث تقویت مهارت‌های عضلانی و حرکتی در کودک شما خواهد شد.

 از طرف دیگر اسکوتر باعث می‌شود کودک بتواند تعادل خود را به خوبی حفظ کند. پس همانگونه که متوجه شدید اسکوتر نه تنها یک وسیله بازی و سرگرمی برای کودک است بلکه به رشد ذهنی و جسمی او نیز بسیار کمک می‌کند. پس اگر شما بتوانید یک اسکوتر استاندارد و مناسب براساس سن کودک خود خریداری نمایید در واقع یک وسیله چند منظوره در اختیار او قرار داده‌اید که به سلامت روح و جسم او بسیار کمک می‌کند.

نکات مهم خرید اسکوتر کودک

به منظور خرید اسکوتر مناسب برای کودک باید چند نکته را در نظر داشته باشید تا یک انتخاب ‌ایده‌آل نصیب شما گردد:

تعیین تعداد چرخ اسکوتر براساس سن کودک

اولین فاکتور برای خرید اسکوتر کودک این است که سن او را در نظر داشته باشید. تعداد چرخ‌های اسکوتر با یکدیگر متفاوت است. هر چه سن کودک کمتر باشد باید به سراغ اسکوتر‌هایی بروید که تعداد چرخ‌های آن‌ها بیشتر است چون در این صورت ایمنی اسکوتر بالا می‌رود. کودکان زیر ۶ سال ممکن است هنوز برای حفظ تعادل مهارت زیادی کسب نکرده باشند. بنابراین باید در انتخاب وسایل بازی برای آن‌ها وسواس زیادی به خرج دهیم. اسکوتر‌هایی با سه تا چهار چرخ برای کودکان 2 تا ۶ سال بسیار مناسب است. اما برای کودکان بالای ۶ سال شما می‌توانید به سراغ اسکوتر‌های دو چرخ بروید.

تعیین ارتفاع دسته اسکوتر براساس سن کودک

نکته‌ای که والدین باید به آن توجه داشته باشند این است که سرعت رشد کودکان از فاصله ۲ تا ۶ سال بسیار زیاد است. بنابراین حتماً در زمان خرید اسکوتر به سراغ انواعی بروید که قابلیت تغییر ارتفاع دسته اسکوتر وجود داشته باشد چون در غیر این صورت اگر کودک شما رشد کرده و دسته اسکوتر همچنان کوتاه باشد در زمان استفاده کردن از آن اذیت شده و حتی احتمال آسیب رسیدن به کودک نیز وجود دارد. اما با توجه به اینکه بعد از 6 سال سرعت رشد کودک کندتر می‌شود و از طرف دیگر از ۶ سال به بعد وزن کودک شما افزایش می‌یابد، بنابراین بهتر است به سراغ اسکوتر‌هایی بروید که دسته آن ثابت هستند چون متحرک بودن دسته میزان استحکام آن را پایین می‌آورد و چون کودک شما وزن بیشتری پیدا کرده و رشد آن افزایش یافته است باید اسکوتر ایمن‌تری را برای او انتخاب نمایید.

 بررسی قطر چرخ‌های اسکوتر

چرخ اسکوترها در قطر ۱۰۰ میلیمتر،۱۱۰ میلیمتر و ۱۲۰ تا ۱۲۵ میلیمتر طراحی می‌شود. هر چه قطر چرخ افزایش پیدا کند سرعت آن بیشتر شده و از طرف دیگر فاصله سطح اسکوتر با زمین افزایش پیدا می‌کند. اگر کودک شما زیر ۶ سال است بهتر است به سراغ اسکوتر‌هایی بروید که قطر چرخ آن ۱۰۰ میلیمتر است چون در این صورت هم وزن اسکوتر کمتر بوده، هم سرعت آن پایین‌تر می‌آید و هم چون فاصله تخته اسکوتر با سطح زمین کاهش پیدا می‌کند، بنابراین ثبات آن بیشتر خواهد بود و ایمنی این اسکوتر برای کودکان زیر ۶ سال بالاتر است.

بررسی جنس چرخ‌های اسکوتر

برای اسکوتر‌هایی که جهت بازی و سرگرمی کودکان طراحی شده‌اند از چرخ‌های پلی اورتان با هسته پلاستیکی استفاده می‌شود. ولی اگر هسته چرخ‌ها از نوع فلزی یا از نوع توخالی باشد، اسکوتر در حوزه اسکوتر‌های حرفه‌ای و پیشرفته قرار می‌گیرد که نیاز به خرید چنین اسکوترهایی برای کودکان نیست. به خصوص اسکوتر با هسته توخالی به دلیل اینکه وزن سبک‌تری داشته و سرعت آن افزایش می‌یابد اصلاً برای کودکان مناسب نیست.

حمل و نقل و جابجایی اسکوتر

اسکوتر‌ها به دو صورت ساده و تاشو دسته‌بندی می‌شوند. اگر می‌دانید که کودک شما می‌خواهد همیشه اسکوتر را با خود به همراه داشته باشد بنابراین بهتر است به سراغ اسکوتر‌های تاشو بروید که امکان جابجایی و حمل و نقل آن برای شما وجود داشته باشد.

خرید اسکوتر برقی

در این مطلب سعی کردیم چند نکته مهم برای خرید اسکوتر کودک در گروه‌های سنی مختلف را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با این حال شما عزیزان می توانید به فروشگاه اسکوتریا مراجعه نمایید، انواع اسکوتر‌ها را بررسی کرده و همچنین قیمت آن‌ها را با هم مقایسه کنید. البته شما می‌توانید به سراغ فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مانند اسکوتریا بروید تا در حالی که در خانه نشسته‌اید به راحتی بتوانید مقایسه‌ای بین انواع اسکوتر‌های کودک داشته باشید و سپس تصمیم‌گیری کنید که آیا برای خرید اقدام نمایید یا خیر. پیشنهاد ما این است که در زمان خرید اسکوتر کودک در گروه‌های سنی مختلف با کارشناسان مشورت کنید که در این زمینه مشاورین ما در اسکوتریا نیز به شما کمک خواهند کرد.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط