شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی
2/5 - (3 امتیاز)

باتری اسکوتر برقی

باتری اسکوتربرقی جزو قطعات اصلی محسوب می شود، باتری اسکوتر برقی دارای 36 ولت خروجی است. استفاده روی فرش است که باعث خرابی باتری اسکوتر می شود،  حتما برای اسکوتر برقی خود در هنگام استفاده سطح مناسب را در نظر بگیرید.

مشخصات باتری اسکوتر برقی

مشخصات باتری اسکوتر برقی

باتری اسکوتر برقی 36 ولت

باتری اسکوتر برقی جزو قطعات اصلی محسوب می شود، باتری اسکوتر برقی دارای 36 ولت خروجی می باشد. از صدمات اصلی که می توان به آن اشاره کرد استفاده روی فرش است که باعث خرابی باتری این نوع اسکوتر می شود. حتما برای اسکوتر برقی خود در هنگام استفاده سطح مناسب را در نظر بگیرید این را به خاطر داشته باشید باتری های تقلبی در بازار زیاد است و حتما از جای مطمئن تهیه فرمایید. گروه مهندسی اسکوتریا بهترین گزینه برای خرید باتری اسکوتر برقی محسوب می شود. 

مشخصات باتری اسکوتر برقی 36 ولت

باید دانست که باتری اسکوتر برقی دارای 20 سلول 3.6 ولت است که با سری کردن ولتاژ، 36 ولت را برای خروجی فراهم می کند. در این باتری برد کنترل شارژ برای شارژ کردن بهینه تعبیه شده است. همچنین دارای سوکت مقاوم زرد رنگ می باشد. مدت زمان شارژدهی باتری اسکوتر برقی بسته به نوع استفاده شما دارد ولی با احتساب وزن 80 کیلوگرم در سطح صاف یک ساعت و نیم شارژدهی دارد.

خرید باتری اسکوتر برقی
راهنمای خرید باتری اسکوتر برقی

برای خرید باتری اسکوتر برقی باید به چه نکاتی توجه داشت؟

  • ابتدا اینکه باتری اسکوتر برقی آکبند باشد و دست دوم نباشد
  • باتری اسکوتر شارژی باید دارای 20 سلول باشد. متاسفانه نمونه های تقلبی که با 10 سلول هم در بازار موجود می باشد
  • باتری اسکوتر شارژی حتما تاریخ تولید همان سال یا حداقل 2 ماه از تاریخ تولیدش گذشته باشد
  • حتما هنگام خرید باتری اسکوتر شارژی توجه کنید چرا که باتری با برند سامسونگ و یا الجی به ندرت یافت می شود و نمونه های تقلبی با برچسب و مشخصات این دو برند ممکن است به جای نمونه اصلی و اروجینال به فروش برسد.
  • برای خرید باتری اصلی و یا بهتر بگوییم باتری با کیفیت حتما باید از فروشگاه های معتبر خرید کنید

تفاوتهایی که بین باتری اصلی و نمونه تقلبی در اسکوتر برقی وجود دارد این است که در باتری های اصلی مدت زمان شارژ دهی بالاتر است. در باتری های اصلی طول عمر بالاتر است، اما در باتری های غیر اصلی طول عمر بسیار کم است. حتی امکان دارد باطری های غیر اصلی نیز تعمیر شده باشند و دوباره وکیوم شوند و به دست مصرف کننده برسد.

نیاز به مشاوره رایگان جهت خرید باتری اسکوتر برقی دارید؟

خرید باتری اسکوتر برقی اصل: باتری اسکیت برد برقی

بیشتر مشتریان به دنبال خرید باتری اسکوتر اصل و مرغوب هستند. باید خاطر نشان شد که باتری اسکوتر های هوشمند باید از نوع بیست سلوله و دارای آمپر لحظه ای بالا باشند در نتیجه همین امر باعث می شود که باتری های استفاده شده بر روی اسکوترها از دوام بالایی برخوردار باشند. اما در برخی موارد مشاهده شده که باتری اسکوتر حتی در روزهای ابتدایی نیز دچار مشکل شده و شارژ خود را به سرعت از دست می دهد.

در هنگام خرید باتری بسیار مهم است که حتما باتری دارای تاریخ تولید جدید و کمتر از 4 ماه داشته باشد.

باتری اسکوتر هوشمند ارزان قیمت

در نگاه اول خرید باتری هاوربرد ارزان قیمت، منطقی و اقتصادی به نظر می رسد. ولی معمولا باتری‌ اسکوتر برقی  ارزان قیمت کیفیت لازم را ندارند و نه‌ تنها شما نمی توانید استفاده مناسبی از اسکوتر شارژی داشته باشید، بلکه به لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه نخواهد بود، چرا که طول عمر کوتاهی دارند و شما ناچار به تعویض مجدد باتری هاوربرد خواهید شد.

خرید باتری اسکوتر برقی اصل
باتری اسکوتر برقی تعادلی

منظور از باتری اسکوتر برقی 20 سلوله چیست؟

هرکدام از سلول های تشکیل دهنده باتری اسکوتر برقی ولتاژ 3.7 دهم ولت را می دهند. باتری اسکوتر شارژی از مجموع سری کردن 10عدد از این باتریها بدست می آید. اگر ۱۰ عدد باتری دیگر را سری کنیم و بصورت موازی با 10 تای دیگر کنار هم بگذاریم، همان 37 ولت را به ما می دهد در این صورت آمپر باطری ها بالا رفته و مدت شارژ بیشتری خواهیم داشت. در برخی از باتری ها که از طرف سازندگاه سود جو تولید می شود 10 عدد باتری اسکوتر را سری کرده و 10 عدد دیگر به صورت باتری های تقلبی که درون آنها کچ پرشده است را تولید می کنند و ظاهر آن نشان نمی دهد که این باطری 10 سلوله است. یکی از راه های تشخیص نمونه تقلبی و اصلی وزن آن است. عموما نمونه تقلبی وزن کمتری نسبت به نمونه اصلی دارد.

 در نتیجه برای خرید باتری 20 سلوله مرغوب باید تجربه شناخت باتری های اسکوتر شارژی را داشت. شما عزیزان می توانید از خرید از ما با خیال راحت و با اطمینان هرچه تمام تر از هاوربرد خود لذت ببرید. ما برای شما  باتری اسکوتر برقی 20 سلوله را فراهم کرده ایم.

باتری اسکوتر تعادلی مرغوب چه ظاهری دارد

یکی از سوالاتی که در مورد باتری مرغوب در ذهن ما شکل می گیرد این است که  باتری مرغوب چه ظاهری دارد؟ آیا از پوشش خاصی برخوردار است یا اینکه مارک خاصی دارد ما در این قسمت پاسخ به این سوالات را می دهیم.

در ابتدا باید گفت که تشخیص مرغوبیت باتری اسکوتر از روی ظاهر معمولا امکانپذیر نیست و باتری های تقلبی و اصلی ظاهر یکسانی دارند. اما روش های دیگری وجود دارد که به شما کمک می کند این دو را از یکدیگر تفکیک کنید.

باتری اسکوتر مرغوب باید دارای وزن بیشتری از باتری های غیر مرغوب داشته باشد. همچنین به لیبل هایی که روی باتری میچسبانند اصلا توجه نکنید چراکه نمونه های تقلبی ممکن است با برچسب و برند اصلی به فروش برسند. همچنین باید از مراکز معتبر خرید کنید و از فروشنده مهلت تست بخواهید. باتری مرغوب باید مدت زمان شارژ بیشتر از یک ساعت را به شما بدهد. هرگز بدنبال مارک خاصی در باطری اسکوتر برقی نباشید.

باتری اسکوتر شارژی مرغوب چه مدت شارژدهی دارد

در درجه اول باتری اسکوتر برقی اصل حتما باید قبل از اتمام شارژ آلارم اخطار را بدهد، در غیر اینصورت سلول های باتری خراب هستند. گاهی اوقات برخی از مشتریان مراجعه می کنند و اعلام می کنند که باتری نو خریداری و روی اسکوتر نصب کرده اند ولی اسکوتر بدون هیچ آلارمی خاموش می شود ولی متاسفانه فروشنده این موضوع را قبول نمی‌کند. عزیزان حتما بدانید که در هنگام خرید باتری اسکوتر حتما این موضوع را با فروشنده شفاف سازی کنید.

باتری اسکوتر باید حداقل 45 دقیقه شارژ دهی داشته باشد و بعد اخطار آلارم شارژ را بدهد اگر این میزان شارژ دهی را داشت و بدون آلارم شارژ خاموش شد باز هم باتری در آستانه فاسد شدن است.

اگر چنانچه در حالت شارژ کردن باتری اسکوتر برقی خیلی زود شارژ شود مثلا 10 دقیقه یا کمتر از آن، بدانید که باتری بطور کل فاسد شده است. معمولا چنین باتری هایی بیشتر از 5 دقیقه شارژ نمیدهند، ممکن است چراغ آلارم باتری هم روشن شود ولی بطور کل عمر باتری تمام شده است و باید تعویض گردد.

باتری اسکوتر شارژی سامسونگ و الجی

باتری اسکوتر برقی در ساختار و عملکرد اسکوتر بسیار مهم هستند و در صورت عدم رعایت نکات نگهداری باتری اسکوتر هوشمند خیلی زود از بین می رود. مشتریان همیشه به دنبال جنس خوب و مرغوب هستند اما نکنه حائز اهمیت اینجاست که هر جنس مرغوب نسبت به کالاهای هم ردیف خود قیمت بالاتری دارد، اما اکثر عزیزان دنبال باتری مرغوب و در عین حال ارزان می گردند.

 خوب مسلم است که در هیج کجا نمی توان جنس با اصالت را با قیمت جنس بی کیفیت تهیه کرد. آیا واقعا اسکوتر باتری های با برند سامسونگ و الجی وجود دارند؟ و یا اینکه این یک حرف بی اساس می باشد؟

باید بگوییم که باتری اسکوتر هوشمند با این برندهای ذکر شده موجود هستند ولی نکته مهم سلول های داخل پک باتری است که باید نام برند سازنده بر روی آن حک شده باشد بنابراین برای تشخیص نمونه اروجینال باید به آن توجه کرد و نه لیبلی که برروی پک باتری چسبانده شده است.

 اگر به دنبال باتری باکیفیت اسکوتر هستید بهتر است همین حالا با ما تماس بگیرید. هدف ما در ابتدا آگاه سازی مشتری از باتری های داخل بازار ایران و در وهله دوم فروش باتری اسکوتر برقی است. در اسکوتریا همیشه سعی کرده ایم در زمینه فروش باتری و قطعات اسکوتر هوشمند در ابتدا بهترین مشاوره را به مشتریان عزیزمان بدهیم.

آیا باتری اسکوتر برقی ها تعمیر می شود؟

بعضی از عزیزان سوال می کنند که آیا باتری اسکوتر قابل تعمیر است؟ در جواب باید گفت امکان تعمیر باطری اسکوتر برقی بسیار کم است در ابتدا مهم این است که باتری از چه نوعی باشد، باتری هایی بی کیفیت و برندهای متفرقه معمولا قابل تعمیر نیستند.

 برای تعمیر باتری اسکوتر راه های متعددی وجود دارد تعویض سلول یکی از این راه ها می باشد. اما بهتر است بدانید که وقتی باتری فرسوده می شود بهتر است آن را تعویض نمایید. زیرا تعمیر و تعویض سلول کارساز نیست، در اینصورت مهم این است که باتری در هنگام استفاده و بدون اخطار شارژ خاموش نشود. اگر این اتفاق بیفتد باطری خراب می باشد. 

یکی از نکاتی که دارندگان اسکوتر باید برای جلوگیری از خراب شدن باتری به آن دقت کنند این است که نباید اجازه دهند که باتری به صورت کامل تخلیه شود و حتما مقداری از شارژ را باید داشته باشد. رعایت نکردن همین موضوع اغلب سبب خرابی کامل باتری می شود.

تعمیرات باتری اسکوتر برقی
اشتراک گذاری