شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

اسکوتر نو بخرم یا دست دوم

5/5 - (16 امتیاز)

در دنیای امروز اگر شما یک اسکوتر برقی داشته باشید، حتی برای رفتن به مدرسه یا دانشگاه می‌توانید از این وسیله استفاده کنید. بدون اینکه پشت چراغ قرمز بمانید و یا ترافیک‌های سنگین شما را اذیت کند، می‌توانید از اسکوتر استفاده کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با ایمنی بالا، خود را به محل کار، مدرسه و یا دانشگاه برسانید. اما شاید چون اولین بار است می‌خواهید اسکوتر برقی استفاده کنید، این سؤال برای شما به وجود آمده است که اسکوتر برقی نو بخرم یا دست دوم؟ پاسخ سؤال خود را در این مطلب پیدا خواهید کرد. پس با ما همراه باشید.

اسکوتر نو بخرم یا دست دوم

بررسی مزایای خرید اسکوتر برقی دست دوم برای تازه‌کار‌ها

شاید دوستان یا آشنایان شما یک اسکوتر برقی دارند که می‌خواهند آن را بفروشند و یا به فروشگاه‌ها و سایت‌های مختلف مراجعه می‌کنید و انواع مختلفی از اسکوتر‌های برقی دست دوم با ظاهری بسیار زیبا و بدون هیچ عیب را مشاهده می‌کنید. اکنون می‌خواهید بدانید آیا بهتر است به سراغ خرید اسکوتر برقی نو بروید و یا یک اسکوتر دست دوم را انتخاب نمایید. اگر اولین بار است که می‌خواهید اسکوتر سوار شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم یک اسکوتر برقی دست دوم بخرید. دلیل این پیشنهاد را در ادامه بیان می‌کنیم:

1- به هر حال چون تازه قرار است دوره‌های آموزش استفاده از اسکوتر برقی را سپری کنید، قطعاً در حین آموزش آسیب‌هایی به اسکوتر وارد خواهد شد. پس بهترین کار این است که برای اولین بار، یک اسکوتر برقی دست دوم داشته باشید تا اگر اسکوتر خراب شد، بدنه آن آسیب دید و یا شکستگی در آن اتفاق افتاد، نگران هزینه‌ای که پرداخت کردید نباشید. سپس وقتی به خوبی رانندگی با آن را یاد گرفتید، اکنون می‌توانید یک اسکوتر جدید بخرید. اما اگر از همان ابتدا اسکوتر نو بخرید، در حین آموزش مدام نگران این موضوع است که مبادا آسیبی به اسکوتر وارد گردد. همین ترس باعث می‌شود نتوانید به خوبی استفاده از اسکوتر را آموزش ببینید.

2- قطعاً هزینه خرید اسکوتر برقی دست دوم نسبت به اسکوتر‌های جدید بسیار پایین‌تر است. بنابراین برای افراد تازه کار یک گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

آیا استفاده از اسکوتر برقی دست دوم برای انجام امور کاری مناسب است؟

در برخی از رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، باغ‌ها و تالار‌های بزرگ، صاحبان سرمایه اسکوتر‌های برقی را در اختیار کارمندان خود قرار می‌دهند تا برای تردد در رستوران، ویلا و یا کافی شاپ و ارائه خدمات به مشتریان، بتوانند از اسکوتر استفاده کنند. اکنون این سؤال به وجود می‌آید که آیا این دسته از افراد بهتر است به سراغ اسکوتر‌های دست دوم بروند یا اینکه اسکوتر نو بخرند؟ برخی از صاحبان سرمایه تصمیم می‌گیرند برای اینکه هزینه‌ها مقرون به صرفه باشد اسکوتر‌های دست دوم را بخرند. اما خرید اسکوتر دست دوم ممکن است چند مشکل داشته باشد:

1- اسکوتر‌های دست دوم غالباً گارانتی ندارند. بنابراین اگر خرابی در آن‌ها اتفاق بیفتد، مجبور هستید هزینه‌ها را به طور کامل بپردازید.

2- از طرف دیگر شاید آسیب‌های زیادی به قطعات داخلی آن وارد شده و شما متوجه این آسیب‌ها نمی‌شوید. پس اگر چه هزینه کمتری می‌پردازید ولی در کوتاه مدت شاهد خرابی‌های زیاد در اسکوتر خواهید بود.

3- همچنین برخی از به دلیل اینکه اسکوتر‌ها بسیار قدیمی هستند، برخی از قطعات آن‌ها در دسترس نیست. بنابراین اگر خراب شدند تعمیرات آن‌ها به مشکل برخورد خواهد کرد.

پس با توجه به این سه مورد که گفته شد، اگر صاحبان سرمایه می‌خواهند اسکوتر برقی دست دوم برای محیط کار خود بخرند حتماً باید به چند نکته توجه داشته باشند:

1- حتماً اسکوتر‌ها را به یک کارشناس حرفه‌ای نشان دهند تا مطمئن شوند که قطعات داخلی آن‌ها آسیبی ندیده و موتور و باتری کاملاً سالم است.

2- ترجیحاً به سراغ اسکوتر‌های برقی دست دوم که دارای گارانتی هستند بروند. در واقع باید اسکوتر‌هایی را بخرند که زیاد مورد استفاده قرار نگرفته و اعتبار گارانتی آن‌ها منقضی نشده است.

3- بهتر است اسکوتر‌های برقی دست دوم که بسیار قدیمی است را خریداری نکنند و به سراغ مدل‌های جدید بروند تا از وجود قطعات آن‌ها در بازار مطمئن باشند.

4- برای خرید اسکوتر‌های برقی دست دوم به سراغ فروشگاه‌های معتبر بروند. متاسفانه تعداد فروشگاه‌هایی که اجناس تقلبی یا بی‌کیفیت را با ظاهری آراسته و بدون عیب ارائه می‌کنند زیاد است و در این میان فرد سرمایه‌گذار ضرر خواهد کرد.

برتری اسکوتر نو نسبت به اسکوتر‌های دست دوم

اگر شما دوره‌های آموزش استفاده از اسکوتر را سپری کرده‌اید و یا برای کسب و کار خود به دنبال اسکوتر هستید، پیشنهاد ما این است که به سراغ اسکوتر‌های نو بروید. اگر چه هزینه خرید اسکوتر‌های نو نسبت به اسکوترهای دست دوم بیشتر است، ولی ما چند دلیل برای این پیشنهاد خود داریم:

1- اولاً چون این اسکوتر‌ها قبلاً استفاده نشده‌اند، مطمئن هستید به هیچ عنوان قطعات داخلی آن‌ها آسیب ندیده‌اند. پس درگیر خرابی‌ها و تعمیرات آن‌ها نخواهید شد.

2- این اسکوتر‌ها دارای گارانتی هستند و مطمئن هستید اگر آسیبی ببینند، بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید آن‌ها را تعمیر کنید و از خدمات پس از فروش بهره‌مند شوید.

3- برای خرید اسکوتر‌های نو دست شما باز است. می‌توانید به سراغ هر برند و هر مدلی بروید. بستگی دارد که شما می‌خواهید از اسکوتر در چه محیط‌هایی استفاده کنید.

سخن پایانی

برای تعمیر اسکوتر برقی و یا خرید انواع اسکوتر‌های برقی نو می‌توانید به سایت اسکوتریا مراجعه کنید. کارشناسان فروش ما کمک می‌کنند براساس هدف خود از خرید اسکوتر، بهترین انتخاب را با قیمت مناسب داشته باشید. ما خدمات پس از فروش و گارانتی با اعتبار طولانی را برای شما عزیزان در نظر خواهیم گرفت.

 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط