شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

اسکوتر هوشمند یا اسمارت بالانس چیست؟

5/5 - (16 امتیاز)

اگر به فکر خرید اسکوتر برقی هستید، آیا با مدل‌های اسکوتر هوشمند یا اسمارت بالانس آشنایی دارید؟ بد نیست این مطلب را با دقت مطالعه نمایید. مدل‌های مختلفی از انواع اسکوتر‌ها در بازار وجود دارد. ولی اسکوتر‌های هوشمند در رأس همه اسکوتر‌ها قرار گرفته‌اند به گونه‌ای که اغلب افراد حتی برای کسب و کار‌های خود، به سراغ اسکوتر هوشمند یا اسمارت بالانس ‌می‌روند. ما در این مطلب قرار است ویژگی‌های این نوع اسکوتر را توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

اسکوتر هوشمند چیست

اسکوتر هوشمند یا اسمارت بالانس

مهمترین وجه تمایز بین اسکوتر هوشمند با اسکوتر‌های دیگر این است که در طراحی اسکوتر‌های اسمارت بالانس فرمان و پدال برای کنترل وجود ندارد بلکه موتور به صورت هوشمند اسکوتر را کنترل خواهد کرد. اما حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که پس چگونه باید اسکوتر‌های هوشمند را هدایت کنیم؟ همانگونه که در ابتدای مطلب گفتیم، این نوع اسکوتر‌ها تحت عنوان اسکوتر‌های اسمارت بالانس نیز شناخته می‌شود. بنابراین هدایت آن‌ها بر طبق یک مکانیسم خودتعادلی و به کمک سنسوری که در داخل اسکوتر وجود دارد انجام می‌شود. این سنسور براساس حرکات بدن شما، سرعت اسکوتر را کم و زیاد کرده و یا آن را به سمت چپ و راست هدایت می‌کند. برای مثال اگر می‌خواهید سرعت زیاد شود، باید خود را به سمت جلو خم کنید و یا برای کاهش سرعت، باید به سمت عقب بازگردید. حرکت شما به سمت چپ و راست نیز باعث تغییر مسیر می‌شود. هر چه وزن شما بیشتر باشد، حداکثر سرعتی که می‌توانید از اسکوتر هوشمند دریافت کنید کاهش پیدا خواهد کرد و شتاب اسکوتر کمتر می‌شود.

ویژگی ‌های اسکوتر هوشمند یا اسمارت بالانس

اما در این قسمت از مطلب به بررسی ویژگی‌ های اسکوترهای اسمارت بالانس می‌پردازیم:

1- باتری‌های به کار رفته در اسکوتر‌های اسمارت بالانس از نوع لیتیوم یونی و قابل شارژ هستند. مدت زمان نگهداری شارژ در بین مدل‌های مختلف اسکوتر‌های هوشمند کاملاً متفاوت است. اگر در طول روز زیاد از این اسکوتر استفاده می‌کنید بهتر است مدل‌هایی را انتخاب نمایید که هم طول عمر مفید باتری آن‌ها بیشتر است و هم مدت زمان بیشتری شارژ را نگه می‌دارند.این نکته را فراموش نکنید که هر چه کیفیت باتری بالاتر باشد، طول عمر مفید آن نیز بیشتر خواهد بود.

2- قطر چرخ‌های اسکوتر هوشمند بین ۶ اینچ تا ۱۰ اینچ متفاوت است. مسلماً با افزایش قطر، هم ارتفاع شما از سطح زمین بیشتر می‌شود و هم می‌توانید با سرعت بیشتری اسکوتر را هدایت کنید. پس اگر به تازگی استفاده از اسکوتر‌های برقی را آموزش دیده‌اید، بهتر است در انتخاب قطر چرخ اسکوتر‌های اسمارت بالانس دقت بیشتری به خرج دهید.

3- بیشترین سرعتی که برای اسکوتر‌های هوشمند در نظر گرفته شده است، ۲۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد.

4- معمولاً کسانی که با هدف کسب و کار از اسکوتر استفاده می‌کنند، بهتر است به سراغ این مدل اسکوتر‌های اسمارت بالانس بروند.

5- اسکوتر‌های هوشمند مجهز به بلوتوث و اسپیکر هستند. بنابراین می‌توانید موسیقی مورد نظر خود را از موبایل بر روی اسکوتر انتقال دهید.

راهنمای خرید اسکوتر‌های هوشمند یا اسمارت بالانس

با توجه به اینکه این قبیل وسایل نقلیه هیچگونه گاز و آلودگی وارد محیط نمی‌کنند، بنابراین اسکوتر‌ها به عنوان یک وسایل طرفدار محیط زیست شناخته شده‌اند. به خصوص اگر شما اسکوتر هوشمند بخرید، می‌توانید بهترین استفاده را از این وسیله داشته باشید. برای تفریح و یا برای جابجایی در سطح شهر، اسکوتر‌های هوشمند بهترین انتخاب خواهند بود. برای خرید اسکوتر‌های اسمارت بالانس شما باید به چند نکته توجه داشته باشید:

1- همانگونه که گفتیم قطر چرخ‌های اسکوتر‌های هوشمند بسیار متنوع است. بنابراین باید براساس ارتفاع قد خود و میزان مهارت در کنترل اسکوتر‌های هوشمند، چرخ‌هایی را انتخاب کنید که در زمان استفاده از اسکوتر دچار مشکل نمی‌شوید.

2- وزن شما بر روی حداکثر سرعت و شتاب اسکوتر‌های هوشمند تأثیر می‌گذارد. بنابراین قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید، حتماً از وزن دقیق خود مطلع شوید و این را به فروشنده اطلاع دهید تا به شما مدل‌هایی را پیشنهاد کند که براساس وزن خودتان بتوانید بیشترین سرعت را از اسکوتر دریافت کنید.

3- حتماً از فروشنده بخواهید مشخصات قطعات اسکوتر برقی به ویژه باتری را برای شما توضیح دهد.

4- توجه داشته باشید همه مدل‌های اسکوتر‌های اسمارت بالانس باید دارای گارانتی‌های طولانی و دفترچه راهنما برای نحوه استفاده باشند. در این دفترچه شما می‌توانید کیفیت باتری و مدت زمان شارژ را بررسی کنید.

5- برای خرید اسکوتر‌های هوشمند، به سراغ فروشگاه‌هایی بروید که خدمات پس از فروش را به مدت طولانی ارائه می‌کنند.

6- قابلیت‌های تعریف شده در اسکوتر‌های اسمارت بالانس را بررسی کنید. شاید برخی از قابلیت‌ها برای شما کارایی نداشته باشند. پس می‌توانید به جای اینکه برای این نوع ویژگی‌ها هزینه کنید، به سراغ مدل‌هایی بروید که موتور آن‌ها بیشترین قدرت را دارد.

7- در مورد قیمت اسکوتر هوشمند نیز حتماً بین چند فروشگاه مقایسه‌ای داشته باشید. البته شما باید ابتدا نمایندگی‌های معتبر را شناسایی کنید تا از قیمت‌ها مطمئن باشید و سپس مدل‌های مختلف اسکوتر را از نظر قیمت و کارایی مقایسه نمایید.

سخن پایانی

کافی است به سایت اسکوتریا مراجعه کنید تا با انواع مدل‌های اسکوتر‌های هوشمند آشنا شوید. نیاز به مراجعه حضوری نیست. شما در هر زمان و هر مکانی می‌توانید به سایت ما دسترسی داشته باشید و مدل‌های اسکوتر‌های اسمارت بالانس را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه کنید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند. در هر نقطه از ایران که هستید امکان خرید اینترنتی برای شما وجود دارد.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط