شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

دلایل کند شدن اسکوتر برقی

5/5 - (16 امتیاز)

شاید شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید، اخیراً با مسأله کند شدن اسکوتر برقی مواجه شده‌اید و نمی‌دانید دلیل این موضوع چیست. ممکن است که مشکلات فنی در داخل موتور اسکوتر برقی بروز کرده باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه دوباره سوار اسکوتر شوید، حتماً این مطلب را با دقت مطالعه نمایید تا در صورتی که نیاز بود، اسکوتر را به یک تعمیرکار نشان دهید.

کند شدن اسکوتر برقی

 

علت افت سرعت اسکوتر برقی

برای هر مدل اسکوتر برقی، حداکثر سرعتی تعریف شده است که این سرعت به قابلیت موتور دستگاه و همچنین سیستم طراحی اسکوتر بستگی دارد. در زمان خرید اسکوتر شما باید حتماً از فروشنده در مورد سرعت اسکوتر سوال بپرسید. اما گاهی اوقات بنا به دلایلی، سرعت اسکوتر برقی افت می‌کند و شما متوجه این موضوع می‌شوید. چه اتفاقی افتاده است؟ مهم‌ترین دلایل کند شدن اسکوتر برقی عبارتند از:

وضعیت چرخ های اسکوتر برقی

اگر چرخ‌ها ساییدگی بیش از اندازه‌ای داشته باشند و یا به دلیل رانندگی در جاده‌های خیس، گلی و کثیف شده‌اند، قطعاً همین موضوع بر روی سرعت اسکوتر تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که اکیداً توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد از اسکوتر در محیط‌های بارانی و جاده‌های خیس و گل آلود استفاده نکنید. حتی اگر اسکوتر مقاوم به رطوبت و بارندگی باشد، باز هم کثیف شدن چرخ‌ها باعث کاهش سرعت اسکوتر و در نتیجه تاثیر بر روی راندمان موتور خواهد شد.

میزان تحمل وزن اسکوتر برقی

یکی از مهمترین فاکتور‌هایی که در زمان خرید اسکوتر برقی باید به آن توجه داشته باشید، بحث حداکثر وزن قابل تحمل توسط اسکوتر است. اکنون اگر وزن شما از حداکثر آستانه تحمل اسکوتر بیشتر شده است، مسلماً سرعت اسکوتر افت می‌کند. توصیه می‌کنیم اجازه ندهید فردی سنگین وزن بر روی اسکوتر شما سوار شود چون همین موضوع فشار بیش از اندازه به تجهیزات داخلی اسکوتر وارد کرده؛ سرعت آن را کم می‌کند و باعث افزایش اصطکاک بین چرخ و جاده می‌شود.

سلامت باتری اسکوتر برقی

در صورتی که شارژ باتری اسکوتر برقی به طور کامل انجام نشده باشد، سرعت اسکوتر خیلی سریع‌تر افت می‌کند. گاهی اوقات افراد اجازه نمی‌دهند باتری به طور کامل شارژ شود و یا گاهی اوقات باتری طول عمر مفید خود را از دست داده است و حتماً باید با یک باتری جدید جایگزین شود. رانندگی کردن با اسکوتر در محیط‌های خیس، قرار دادن اسکوتر در محیط‌های گرم و یا در معرض نور خورشید و عدم شارژ صحیح اسکوتر، مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی سلامت باتری تأثیر می‌گذارند. به درستی از اسکوتر خود استفاده کنید تا مجبور نباشید باتری اورجینال که بر روی آن نصب شده است را با یک باتری دیگر عوض کنید.

بررسی سلامت موتور اسکوتر برقی

اما باید این واقعیت را بپذیریم که علت کند شدن اسکوتر برقی، می‌تواند ناشی از نقضی باشد که در داخل موتور اتفاق افتاده و موتور توان افزایش سرعت اسکوتر را ندارد. بررسی کنید آیا اخیراً اتفاقی برای اسکوتر افتاده است؟ برای مثال آیا اسکوتر را در محیط آبی انداخته‌اید؟ آیا از ارتفاع بر روی زمین افتاده است؟ آیا تصادفی با اسکوتر داشته‌اید؟ همه این موارد می‌تواند باعث نقص فنی در داخل موتور شود. به همین دلیل است که اکیداً توصیه می‌کنیم برای ردیابی دلیل کند شدن اسکوتر برقی به هیچ عنوان سرخود برد اسکوتر را باز نکنید. بلکه اجازه دهید یک تعمیرکار حرفه‌ای کلیه قسمت‌های اسکوتر را به صورت دقیق و تخصصی بررسی کند. عیب‌یابی تخصصی کمک می‌کند شما بتوانید از اسکوتر مانند روز اول استفاده نمایید.

چگونه از کند شدن اسکوتر برقی جلوگیری کنیم؟

با توجه به دلایل کند شدن اسکوتر برقی اکنون متوجه شده‌اید که با استفاده از راهکار‌هایی شما می‌توانید مانع از کاهش سرعت اسکوتر شوید. این راهکار‌ها عبارتند از:

  1. حداکثر وزن قابل تحمل اسکوتر را در نظر بگیرید و اسکوتر خود را به دست افراد سنگین وزن ندهید.
  2. شارژ اسکوتر را به درستی انجام دهید.
  3. اگر شارژر اسکوتر خراب شده است حتماً به نمایندگی‌ها مراجعه کنید تا شارژر اورجینال را در اختیار شما قرار دهند.
  4. اجازه دهید شارژ اسکوتر به طور کامل انجام شود.
  5. به هیچ عنوان اسکوتر را در محیط‌های مرطوب، گرم، سرد و در معرض نور آفتاب قرار ندهید.
  6. اگر در یک روز بارانی قرار دارید بهتر است از اسکوتر استفاده نکنید.
  7. در صورتی که چرخ‌های اسکوتر خیلی کثیف شده است، حتماً چرخ‌ها را به طور کامل و بدون اینکه آب وارد شاسی شود تمیز کنید.
  8. اگر اخیراً آسیبی به اسکوتر وارد شده است حتماً به تعمیرکار نشان دهید تا از سلامت موتور اسکوتر مطمئن شوید.

سخن پایانی

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، گاهی اوقات یک بی‌احتیاطی ساده باعث کند شدن اسکوتر برقی می‌شود. به همین دلیل اکیداً توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از اسکوتر برقی، راهنمای استفاده صحیح از آن را بدانید.

 پیشنهاد ما این است که اگر اسکوتر برقی شما دچار خرابی شده است برای تعمیرات اسکوتر برقی خود حتما به مرکز تعمیرات تخصصی انواع اسکوتر برقی مجموعه اسکوتریا مراجعه کنید و انواع مدل‌های اسکوتر در این سایت را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه نمایید. ما مدل‌های به روز را به صورت تضمین شده با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین تعمیرکاران و تکنسین‌های ما به صورت آنلاین نیز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط