شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

اسکوتر مناسب زمین های ناهموار

5/5 - (16 امتیاز)

اگر شما عاشق این هستید که در هر فضا و زمینی بتوانید از اسکوتر برقی استفاده کنید، پس شما به اسکوتر مناسب زمین ‌های ناهموار نیاز خواهید داشت. چون شرایط زمین در مناطق مختلف کاملاً با هم متفاوت است، بنابراین باید اسکوتری در اختیار داشته باشید که بتوانید بر روی هر زمین با هر شرایطی از آن استفاده کنید.

اسکوتر برای زمین ناهموار

راهنمای خرید اسکوتر مناسب برای زمین‌های ناهموار

شاید تا به حال این اتفاق برای شما رخ داده است که اسکوتر را بر روی یک زمین با پستی بلندی زیاد یا بر روی زمین ساحلی یا چمنی استفاده کرده‌اید و در کوتاه مدت متوجه شده‌اید که قطعات در داخل موتور آسیب دیده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که اسکوتر برای چنین سطوحی مناسب نیست. اگر می‌خواهید یک اسکوتر همه کاره داشته باشید تا بتوانید بر روی هر سطحی سوار اسکوتر شوید، کافی است چند فاکتور زیر را مد نظر قرار دهید:

بررسی قدرت موتور اسکوتر

اسکوتر برقی مناسب زمین‌ های ناهموار باید موتوری قوی داشته باشد به گونه‌ای که به راحتی بتواند امکان حرکت اسکوتر بر روی زمین ناهموار، زمین با شیب‌های تند و حتی زمین‌های چمنی و ساحلی را فراهم کند.

بررسی قدرت باتری اسکوتر

 دومین فاکتور برای انتخاب اسکوتر مناسب زمین‌ های ناهموار، بررسی عمر باتری و زمان شارژ آن است. اگر شما به سایت‌های اینترنتی که در زمینه فروش انواع اسکوتر برقی فعالیت دارند مراجعه کنید، در زمان بررسی انواع مدل‌های اسکوتر متوجه خواهید شد که عمر باتری و مدت زمان شارژ آن‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد. برخی از اسکوتر‌ها دارای یک باتری با ۳۰۰ چرخ عمر مفید و ۵ تا ۶ ساعت مدت زمان شارژ هستند. پیشنهاد ما این است که حتماً به سراغ اسکوتر‌هایی بروید که می‌توانند سریع شارژ شوند؛ بیشترین مدت زمان شارژ را در خود نگه می‌دارند و تعداد دفعات شارژ باتری آن‌ها بالاتر می‌باشد. این موضوع برای رانندگی در زمین‌های ناهموار اهمیت بیشتری دارد چون هر بار که شما را در زمین‌هایی با پستی و بلندی زیاد و یا زمین‌های شیب‌دار از اسکوتر استفاده می‌کنید، فشار زیادی به باتری اسکوتر برقی و موتور وارد می‌شود.

بررسی ایمنی اسکوتر

قطعاً رانندگی در زمین‌های ناهموار به ایمنی بالاتری نیاز دارد. پس سیستم ترمز و همچنین ارتفاع چرخ‌های اسکوتر برقی را بررسی کنید. اسکوتر مناسب زمین ‌های ناهموار باید دارای ترمز بسیار قوی، ترمز روغنی، نشانگر و چرخ‌هایی با بیشترین سطح مقطع باشد چون در این صورت بهتر می‌توانید تعادل خود را حفظ کنید.

 حداکثر سرعت اسکوتر

 وقتی درمورد رانندگی با اسکوتر بر روی زمین‌های ناهموار صحبت می‌کنیم یعنی باید به سرعت اسکوتر نیز توجه داشته باشید چون حفظ تعادل در زمین‌های ناهموار واقعاً سخت است و اگر سرعت بیش از اندازه افزایش یابد، ممکن است اتفاقی ناگوار به همراه داشته باشد. اسکوتر مناسب زمین‌ های ناهموار اسکوتر‌هایی هستند که حداکثر سرعت آن‌ها ۳۵ کیلومتر در ساعت است.

کیفیت طراحی اسکوتر 

رانندگی با اسکوتر در زمین‌های ناهموار باعث می‌شود فشار بیشتری به برد و چرخ‌های اسکوتر وارد گردد. بنابراین اگر کیفیت بدنه اسکوتر مناسب نباشد، خیلی زود دچار آسیب شده و مجبور هستید قسمت‌هایی از آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

قیمت اسکوتر مناسب زمین‌های ناهموار چقدر است؟

مسلماً اسکوتر‌هایی که برای زمین‌های ناهموار طراحی می‌گردند، نسبت به سایر اسکوتر‌های برقی، قیمت بالاتری دارند چون قدرت موتور آن‌ها بیشتر است؛ از مواد بسیار با کیفیت برای طراحی بدنه استفاده می‌شود؛ باتری آن‌ها سرعت شارژ و کیفیت بالاتری دارد و از طرف دیگر ایمنی این اسکوتر‌ها نسبت به اسکوتر‌های معمولی بالاتر است. اما علت تنوع قیمت اسکوتر مناسب زمین‌ های ناهموار، به دلیل تفاوت‌هایی است که بین برند‌ها و مدل‌ها دیده می‌شود. قدرت موتور مدل‌های مختلف اسکوتر مناسب زمین ‌های ناهموار، قدرت باتری و حداکثر سرعت آن‌ها با هم متفاوت است و همین موضوع باعث می‌شود شما قیمت واحدی را مشاهده نکنید. پیشنهاد ما این است به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه نمایید. در این صورت بهتر می‌توانید خریدی با کیفیت و قیمت مناسب داشته باشید.

سخن پایانی

اگر به دنبال یک سایت معتبر برای خرید اسکوتر مناسب زمین ‌های ناهموار می‌گردید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سایت مجموعه اسکوتریا مراجعه کنید. کارشناسان ما به صورت آنلاین آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. هر سوالی در مورد اسکوتر‌ها داشتید، با کارشناسان ما مطرح کنید. قیمت انواع اسکوتر‌ها در سایت اسکوتریا را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه نمایید. اگر خرید خود را نهایی کردید؛ در هر کجای ایران که باشید ارسال رایگان برای شما انجام خواهد شد. اسکوتریا برای تمام محصولات خود، ضمانت‌نامه ارائه می‌کند.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط