شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

اسکوتر شهری چیست و چه کاربردی دارد؟

5/5 - (16 امتیاز)

ترافیک‌های سنگین شهری یکی از مهمترین دلایلی است که باعث شده است بسیاری از افراد در سال‌های اخیر به استفاده از اسکوترهای شهری پناه ببرند. به خصوص کسانی که در زمینه پیک کار می‌کنند، استفاده از اسکوتر شهری را نسبت به وسایل نقلیه دیگر مانند دوچرخه و موتور سیکلت ترجیح می‌دهند. اجازه دهید در این مطلب برای شما توضیح دهیم که اسکوتر شهری چیست و چه کاربردهایی دارد.

اسکوتر شهری

اسکوتر شهری چیست؟

متاسفانه باید این واقعیت را بپذیریم که زندگی شهری به یک زندگی شلوغ با ترافیک‌های سنگین تبدیل شده است. این شلوغی از یک سو آرامش روانی را از انسان می‌گیرد و از سوی دیگر آلودگی هوا را افزایش می‌دهد. در چنین شرایطی است که استفاده از اسکوتر شهری واقعاً به کمک انسان می‌آید. بسیاری از افراد برای رفت و آمد در سطح شهر، می‌توانند از وسیله نقلیه استفاده نکنند تا ترافیک‌های شهر سبک شود اما نمی‌دانند که باید به سراغ چه وسایل جایگزین بروند. قطعاً اسکوتر شهری یک انتخاب بسیار ایده‌آل خواهد بود. مهمترین ویژگی‌ های اسکوتر شهری عبارتند از:

1- در مقایسه با سایر انواع اسکوترها، اسکوتر برقی شهری از وزن کمتری برخوردار می‌باشد.

2- این اسکوترها قابلیت تا شدن دارند. بنابراین اگر بارندگی اتفاق افتاد و یا به مسیری برخورد کردید که امکان استفاده از اسکوتر وجود نداشت، خیلی راحت می‌توانید آن را تا کنید و با وسایل نقلیه دیگر جابجا شوید.

3- طراحی بسیار ساده اسکوتر برقی شهری یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که این نوع اسکوترها را نسبت به انواع دیگر متمایز می‌کند.

4- قطعاتی که در داخل اسکوتر برقی شهری به کار رفته است، بسیار کمتر از سایر اسکوترها می‌باشد و همین موضوع منجر به کاهش استهلاک اسکوتر در زمان استفاده از آن خواهد شد.

کاربرد اسکوتر برقی شهری

رایج‌ترین کاربرد اسکوتر شهری، رفت و آمدهای در سطح شهر است. برای مثال اگر می‌خواهید به سر کار بروید، خود را به مترو برسانید، می‌خواهید به نانوایی بروید و یا حتی یک خرید ساده دارید، می‌توانید از اسکوتر برقی شهری استفاده کنید.

در صورتی که در زمینه پیک فعالیت دارید، اسکوتر برقی شهری واقعاً یک انتخاب ایده‌آل برای شما خواهد بود. به جای اینکه از دوچرخه یا موتورسیکلت استفاده کنید، می‌توانید با اسکوتر در سطح شهر حرکت کرده و به عنوان پیک خدمات خود را ارائه نمایید. در چنین شرایطی توصیه می‌کنیم در انتخاب مدل اسکوتر برقی شهری، دقت بیشتری داشته باشید چون در طول روز مدام سوار اسکوتر هستید و باید یک اسکوتر با قدرت بالا را خریداری نمایید.

نوجوانانی که می‌خواهند به مدرسه بروند می‌توانند از اسکوتر برقی شهری استفاده کنند. با توجه به اتصالات کمی که در داخل اسکوتر شهری وجود دارد، افرادی که وزن زیادی ندارند می‌توانند از این اسکوتر استفاده کنند و نوجوانان غالبا وزن مناسبی دارند.

حتی اگر شما می‌خواهید به سر کار بروید و مسافت محل کار تا خانه شما طولانی است، می‌توانید به سراغ اسکوترهای برقی شهری بروید که دارای باتری و موتور قوی هستند و امکان پیمایش بالا را برای شما فراهم می‌کنند.

نکات مهم برای خرید اسکوتر برقی شهری

1- در زمان خرید اسکوتر شهری، شما باید هدف خود برای استفاده از اسکوتر را تعیین نمایید. همانگونه که گفتیم افرادی که در طول روز زیاد از اسکوتر استفاده می‌کنند و یا می‌خواهند مسافت‌های طولانی را با آن طی کنند، باید حتماً به سراغ مدل‌هایی بروند که دارای موتور و باتری قوی‌تر هستند.

2- حتماً در زمان خرید اسکوتر برقی شهری وزن خود را به صورت دقیق گزارش کنید چون اسکوتر باید متناسب با وزن شما باشد. در غیر این صورت زیاد بودن وزن، فشار زیادی به برد اسکوتر و اجزای داخلی آن وارد خواهد کرد.

3- کیفیت برند مربوطه را نیز بررسی کنید. به جای اینکه هزینه کمی بپردازید، یک بار بهترین مدل اسکوتر برقی شهری را خریداری کنید تا مطمئن باشید به راحتی دچار خرابی نمی‌شود و از طرف دیگر شما در سطح شهر می‌توانید برای مسافت‌های طولانی از آن استفاده کنید.

4- امکانات موجود در داخل اسکوتر برقی شهری را بررسی نمایید. اگر به برخی از امکانات نیاز نیست، به جای اینکه هزینه زیادی برای آنها بپردازید، می‌توانید همین هزینه برای خرید بهترین مدل اسکوتر برقی شهری صرف کنید.

5- فریب قیمت‌های پایین را نخورید. شما اول باید از کیفیت اسکوتر برقی شهری مطمئن شوید و سپس در مورد قیمت، از چند فروشگاه معتبر سوال بپرسید.

6- مطمئن شوید فروشگاه مربوطه حتماً به شما گارانتی تحویل می‌دهد.

7- خدمات پس از فروش فروشگاه را نیز بررسی نمایید.

سخن پایانی

همانگونه که متوجه شدید، برای خرید اسکوتر برقی شهری شما باید ابتدا بین چند فروشگاه مقایسه‌ای داشته باشید و سپس فروشگاهی را انتخاب کنید که بهترین مدل را با قیمت مناسب عرضه می‌کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم همین اکنون به سایت اسکوتریا مراجعه کنید. در داخل این سایت شما مدل‌های متنوعی از انواع اسکوتر برقی شهری را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید قیمت و ویژگی هر کدام از آن ها را بررسی کنید. با کارشناسان فروش نیز صحبت نمایید تا شما را در خرید راهنمایی کنند. همچنین می توانید از خدمات تعمیر اسکوتر برقی مجموعه اسکوتریا استفاده نمایید.

 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط