شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

روش شارژ اسکوتر برقی

1/5 - (1 امتیاز)

روش شارژ اسکوتر برقی/چگونه اسکوتر برقی را شارژ کنیم؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد و دنبال جواب آن میگردید ، در این مقاله با شما هستیم تا بطور کامل توضیحاتی در این زمینه با شما به اشتراک بگذاریم ، تمام افرادی که به تازگی یک اسکوتر شارژی خریداری کرده اند باید در ابتدا به درستی وسیله خود را شارژ نمایند تا باتری اسکوتر برقی در طول عمر مفیدش عملکرد خوبی داشته باشد در واقع شارژ اولیه بسیار مهم است تا جایی که میتواند میزان شارژ دهی آن را بالا ببرد روش شارژ اسکوتر برقی بصورت اصولی یک فرایند ساده و در عین حال مفید مبوده که در ادامه توضیحات بیشتری را خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

جهت مشاوره و یا هرگونه سوال میتوانید از طریق برنامه های واتس آپ یا ایتا با ما در ارتباط باشید.

روش شارژ اسکوتر برقی آکبند چگونه است

زمانی که اسکوتر شارژی را خریداری کرده اید و میخواهید استفاده کنید ، معمولا باتری آن 40 درصد شارژ اولیه دارد بهتر است قبل از استفاده آن را بطور کامل شارژ کنید و بعد مورد استفاده قرار دهید با این کار شما شارژ اولیه را انجام دادید حالا نکته مهم اینجاست که بعد از هر با استفاده از اسکوتر شارژی آن را به شارژ بزنید یعنی در واقع نباید اصلا باتری بدون شارژ و یا کم شارژ بماند خاصیت باتری های لیتیوم یون به گونه ای است که همیشه باید شارژ کامل را داشته باشد.

روش شارژ اسکوتر برقی

موارد ابتدایی برای روش شارژر اسکوتر برقی:

روش شارژ اسکوتر برقی ابتدا اینکه باید بدانیم باتری اسکوتر برقی در صورت سالم بود در هنگام اتمام شارژ باعث میشود که چراغ آلارم. اخطار پایان شارژ بر روی اسکوتر روشن شود مثلا چراغ باتری شکل در روی اسکوتر ما به رنگ قرمز چشمک زن پدیدار میشود این زمانی. است که باید اسکوتر را به شارژر متصل کنیم خاطر نشان میشوم عزیزانی که با بنده تماس میگیرند و میگویند. که اسکوتر برقی ما بدون اخطار شارژ خاموش میشود.

که در جواب باید بگویم که در 90 در صد موارد از خرابی باطری میباشد برای روش شارژ اسکوتر. برقی حالا روش شارژ اسکوتر برقی را به شارژر متصل کرده ایم حتما باید چراق شارژر از رنگ سبز به رنگ قرمز تغییر کند در غیر این صورت باتری در بیشتر موارد خراب است.پس از یک تایم معمولا دوساعته شارژر مجددا به رنگ سبز در میآید که علت آن فول شارژ شدن باتری اسکوتر برقی میباشد. اگر در زمان کمی باتری اسکوتر برقی ما پر شد معلوم است که تاریخ انقضا اش فرا رسیده است.

سوکت شارژ اسکوتر برقی به درستی وارد نمیشود علت چیست؟:

خوب این ایراد میتواند از دو مورد باشد یک خطای ذهنی خودمان و دیگر خرابی سوکت شارژ اسکوتر برقی ساختار سوکت های شارژر اسکوترها سه پین میباشد که فقط دو پین آن دارای ولتاژ است. و پین سوم کارایی ندارد در اسکوتر برقی ها اما نکته مهم که به آن دقت نمیکنیم دارا بودن زائده بر روی سوکت اسکوتر و. شیار روی سوکت شارژر است که باید در هنگام اتصال سوکت ها به یکدیگر این را دقت کنیم حالا اگر به این مورد دقت نکرده بودید و با زور و سخت سوکت را جا میزدید ممکن است. سر سوکت شارژر خورده شده باشد و دیگر شارژ نکند. بنا براین باید این قطعه تعویض گردد، خیلی از مشتریان ندانسته اقدام به خرید شارژر اسکوتر برقی نو میکنند ولی با این کار هزینه شما کمتر میشود.

چرا وقتی سوکت شارژر رو وصل میکنم چراغ باتری اسکوتر برقی نارنجی میشود؟:

این سوالی است که ممکن است برای شما هم بوجود آمده باشد این ایراد نیست بلکه عدم روش صحیح شارژ اسکوتر برقی میباشد اولا این. مورد را باید فروشنده اسکوتر برقی به شما گفته باشد اما باید دانست که اسکوتر برقی جزو وسایلی هست که مدار شارژ اسکوتر مجزا دارد و. باید حتما بصورت خاموش به شارژر متصل گردد در غیر اینصورت و لتاژ ورودی و خروجی با هم تداخل پیدا کرده. و اسکوتر برقی شارژ نمیشود و چراغ روی اسکوتر که به شکل باتری است به رنگ نارنجی پدیدار میشود.

از کجا متوجه شوم که اسکوتر برقی من شارژ شده است؟:

باید در نظر داشت ملاک ما برای پر شدن میزان شارژ باتری اسکوتر برقی چراغ روی شارژر میباشد ابتدا وقتی به اسکوتر برقی اتصال میدهیم. به رنگ قرمز در میاید و وقتی پر میشود به رنگ سبز پس هر زمان که شارژر اسکوتر برقی به رنگ سبز در آمد باتری پر شده است و باید آن را جدا کرد توجه داشته باشید که شارژر های اسکوتر برقی دارای قطع کنن هستند. و وقتی شارژر پر میشود. عمل شارژ را قطع میکنند اما اگر پس از اتمام شارژ سوکت را جدا نکنیم ممکن است باتری اسکوتر برقی آسیب بیند.

امیدواریم مطالب بالا در خصوص روش شارژ اسکوتر برقی برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد برای روند بهتر مباحث آموزشی و تعمیر اسکوتر برقی با نظرات خود ما را در بیش برد هرچه بهتر مطالب سایت یاری کنید ،ممنون که تا اینجا همراه ما بودید

اشتراک گذاری