شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

آیا خرید اسکوتر برای کودکان کار درستی است؟

5/5 - (16 امتیاز)

به طور کلی هیجان بخش مهمی از زندگی کودکان را تشکیل می‌دهد. عمده کودکان بازی‌های هیجانی را بسیار دوست دارند و حتی وقتی به شهربازی می‌روند، دوست دارند تفریحاتی را که بسیار هیجان انگیز است و آن ها را به وجد می‌آورد تجربه کنند. شاید شما به عنوان والدین به فکر خرید اسکوتر برای کودک خود افتاده‌اید چون اسکوتر سواری همان نیاز هیجانی کودکان شما را تامین می‌کند اما هنوز مردد هستید که آیا خرید اسکوتر برای کودکان کار درستی است یا خیر. برای اینکه به پاسخ این سوال برسید، حتماً این مطلب را مطالعه کنید.

اسکوتر برای کودکان

مزایای خرید اسکوتر برای کودکان

برخی از والدین به دلیل اینکه رانندگی با اسکوتر قوانین خاص خود را دارد و کمی مشکل است، مردد می‌شوند که آیا چنین وسیله‌ بازی را برای کودکان خود خریداری نمایند یا خیر. در درجه اول اجازه دهید مزایای استفاده از اسکوتر برای کودکان را با یکدیگر بررسی کنیم تا بتوانید به یک نتیجه درست برسید:

افزایش اعتماد به نفس کودک با اسکوتر سواری

متاسفانه اغلب کودکان وابستگی شدیدی به مادر خود دارند. حتی برای عوض کردن لباس، پوشیدن کفش و جوراب و یا حتی برای خوردن غذا نیز حتماً باید مادر در کنار آن ها حضور داشته باشد. اگر چنین کودکی با چنین شرایطی وارد دوران نوجوانی شود، قطعاً لطمه بزرگی خواهد دید. استفاده از اسکوتر، اعتماد به نفس کودک شما را بالا می‌برد چون اسکوتر سواری نیاز به مهارت بالایی دارد. کودک باید به صورت مستقل سوار اسکوتر شود؛ تعادل خود را حفظ کند و اسکوتر را به درستی در مسیر هدایت نماید. همین موضوع باعث می‌شود به مرور زمان اعتماد به نفس کودک بالا برود چون متوجه می‌شود توانایی‌هایی برای کنترل اسکوتر دارد و در نتیجه احساس خوبی نسبت به خود پیدا می‌کند.

به کودک حفظ تعادل را آموزش دهید

 کودکان تا سن ۶ سالگی فرصت بسیار زیادی برای یادگیری مهارت‌های اولیه دارند و تا این زمان، بخش عمده‌ای از شخصیت کودک شما شکل می‌گیرد. برای اینکه کودک تعادل خود را حفظ کند، لازم است بازی‌های متعددی را تجربه کند. یکی از این بازی‌ها، اسکوتر سواری است. زمانی کودک می‌تواند اسکوتر را به درستی هدایت کند که در درجه اول یاد بگیرد بر روی آن سوار شود و تعادل خود را بر اسکوتر حفظ کند. سپس می‌تواند مسیر خود را به خوبی تشخیص دهد. بنابراین اسکوتر سواری مهارت مغزی کودک برای حفظ تعادل را افزایش می‌دهد.

تخلیه هیجان کودکان با اسکوتر بازی

باید این واقعیت را بپذیریم که اگر انرژی مازاد در درون کودک تخلیه نشود، منجر به ناهنجاری‌های روانی خواهد شد. بنابراین والدین باید شرایط را برای کودک خود فراهم کنند تا بتواند انرژی خود را تخلیه کرده و از نظر روحی به حالت تعادل برسد. اسکوتر سواری باعث تخلیه هیجان روحی کودک شما می‌گردد. در نتیجه عصبانیت، خشم و یا انرژی اضافه در درون کودک شما فروکش خواهد کرد و از نظر روحی به حالت تعادل می‌رسد.

کودک شما دوچرخه سواری را زودتر یاد می‌گیرد

از آنجایی که برای رانندگی با اسکوتر نیاز به حفظ تعادل است، بنابراین وقتی کودک شما اسکوتر سواری را یاد گرفت، خیلی سریع‌تر از کودکان دیگر می‌تواند رانندگی با دوچرخه را نیز آموزش ببیند چون حفظ تعادل را از قبل آموزش دیده است.

کودک با دنیای بیرون ارتباط برقرار می‌کند

در دنیای امروز اغلب افراد در داخل آپارتمان زندگی می‌کنند. زندگی آپارتمانی شرایط را برای بازی و تفریح کودکان محدود می‌کند. همین موضوع بر روی روحیه کودکان تاثیر خواهد گذاشت. اگر یک اسکوتر برای کودک خود بخرید، هر از گاهی می‌تواند از خانه بیرون بیاید و در سطح کوچه، خیابان و پارک رانندگی کند. بنابراین حال روحی کودک شما واقعاً بهتر خواهد شد.

قدرت یادگیری کودک بالا می‌رود

مسلماً کودکی که بازی‌های هیجانی را تجربه می‌کند و انرژی او تخلیه می‌شود، قدرت مغزی بالاتری برای یادگیری خواهد داشت. بنابراین اگر کودک شما در سنی است که باید به مدرسه برود، حتماً برای او اسکوتر بخرید چون راندمان یادگیری درسی او چندین برابر می‌شود و شما به وضوح این موضوع را مشاهده خواهید کرد.

کودک، قانونمند بودن را یاد می‌گیرد

 برای رانندگی با اسکوتر نیز باید قوانین رعایت گردد. برای مثال کودک باید بداند که در هنگام عبور از خیابان باید به چه صورت عمل کند. رانندگی باید از کدام سمت انجام شود. چه زمانی حق تقدم با اوست و چه زمانی حق تقدم با عابر پیاده یا رانندگان دیگر است. بنابراین اسکوتر سواری راهی برای قانونمند کردن کودک خواهد بود.

کودک یاد می‌گیرد مراقب خود باشد

اگر کودک شما به شدت وابسته به شما است و حتی برای مراقبت از خود به حمایت شما نیاز دارد، حتماً برای او یک اسکوتر بخرید. چون وقتی کودک یک یا دو بار بر روی زمین بیفتد و آسیب ببیند، متوجه می‌شود خود او باید مراقب رانندگی و حرکات خود باشد تا آسیب به بدنش وارد نشود. بنابراین از نظر شخصیتی، مستقل می‌شود و اصول اولیه برای مراقبت از خود را آموزش خواهد دید. در چنین شرایطی والدین نیز اطمینان خاطر بیشتری نسبت به کودک پیدا می‌کنند چون مطمئن می‌شوند وقتی می‌خواهد به مهد کودک یا مدرسه برود توان مراقبت از خود را دارد.

نکات مهم جهت خرید اسکوتر برای کودکان

اگر شما با مطالعه این مطلب اکنون مجاب شده‌اید یک اسکوتر برای کودک خود بخرید، چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

1- اجازه دهید رنگ اسکوتر را خود کودک انتخاب کند چون در این صورت کودک شما استقلال شخصیت پیدا می‌کند.

2- حتماً وزن کودک را در زمان خرید اسکوتر در نظر داشته باشید چون وزن باید متناسب با حداکثر آستانه تحمل اسکوتر باشد.

3- قابلیت‌های تعریف شده در اسکوتر را بررسی کنید.

4- اگر می‌خواهید تجهیزات جانبی تزیینی برای اسکوتر کودک خود خریداری کنید، اجازه دهید در این مورد کودک نظر بدهد.

5- به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید تا بتوانید لیست کاملی از برندهای شناخته شده و با کیفیت را در اختیار داشته باشید.

6- حتماً فروشگاهی را انتخاب کنید که به شما گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می‌کنند.

سخن پایانی

به منظور خرید اسکوتر برای کودک خود، حتماً فروشگاه‌های معتبر با سابقه طولانی که گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می‌کنند را انتخاب نمایید. می‌توانید به سایت اسکوتریا مراجعه کنید و مدل‌های مختلف اسکوتر را بررسی نمایید. در هر کجای ایران که باشید ارسال برای شما به صورت رایگان انجام می‌شود. اسکوتریا محصولات خود را با گارانتی در اختیار شما قرار می‌دهد.  به علاوه برای تعمیرات اسکوتر برقی خود می توانید از خدمات مجموعه بهره مند شوید.

 
اشتراک گذاری

مقالات مرتبط