شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

علت بالانس نشدن اسکوتر برقی

5/5 - (16 امتیاز)

شاید شما یک اسکوتر دارید که اخیراً متوجه شده‌اید اسکوتر بالانس نمی‌شود. و یا اینکه می‌خواهید برای فرزند خود اسکوتر خریداری کنید ولی چون شنیده‌اید یکی از چالش‌ها، بالانس نشدن اسکوتر است به همین دلیل احتیاط می‌کنید و از خریدن چنین وسیله‌ای برای فرزند خود پشیمان شده‌اید. در این مطلب با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم علت بالانس نشدن اسکوتر برقی چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد.

بالانس نشدن اسکوتر برقی

 

چرا اسکوتر برقی بالانس نمی‌شود؟

اجازه دهید در ابتدا این موضوع را بررسی کنیم که منظور از بالانس نشدن اسکوتر برقی چیست؟ لرزشی که در اسکوتر در زمان استفاده از آن احساس می‌کنید ناشی از بالانس نبودن این دستگاه می‌باشد. به محض اینکه چنین حالتی را مشاهده کردید باید از سوار شدن بر روی اسکوتر پرهیز کرده و بررسی نمایید که علت بالانس نشدن اسکوتر برقی چیست. به طور کلی ۵ عامل بر روی این موضوع تأثیر می‌گذارند که عبارتند از:

اسکوتر برقی به درستی شارژ نشده است

 بار‌ها در مقالات مختلف این موضوع را متذکر شده‌اید که در زمان شارژ کردن اسکوتر برقی، طبق دستورالعمل در دفترچه راهنما پیش بروید. اگر اسکوتر برقی بیش از اندازه شارژ شود، طول عمر مفید آن کاهش پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر اگر شارژ کمتر از حداقل مقداری تعریف شده در دفترچه راهنما باشد، هم مدت زمان استفاده از اسکوتر کاهش پیدا خواهد کرد و هم اسکوتر قدرت کافی برای تحمل وزن را نخواهد داشت. پس به خصوص برای زمانی که افراد بزرگسال می‌خواهند اسکوتر برقی را استفاده کنند، باید اجازه دهند اسکوتر به اندازه کافی شارژ شود. از طرف دیگر همواره باید از شارژر‌های اورجینال استفاده کنید تا مطمئن باشید که شارژ اسکوتر برقی به طور کامل انجام می‌گردد.

 وزن کودک بسیار کم است

یکی از مهمترین دلایلی که باعث عدم تعادل یا بالانس نشدن اسکوتر برقی می‌شود، کم بودن بیش از اندازه وزن فرد است. در همه اسکوتر‌ها، حداقل و حداکثر وزنی تعریف شده است. اگر وزن فرد از حداقل مقدار تعریف شده کمتر باشد، در حین رانندگی، اسکوتر تعادل خود را از دست می‌دهد. البته زیاد بودن بیش از اندازه وزن فرد نیز لرزش‌هایی را در داخل اسکوتر به همراه دارد ولی همراه با عدم تعادل نخواهد بود. بنابراین در زمانی که می‌خواهید یک اسکوتر برقی بخرید، حتماً باید وزن فردی که قرار است سوار اسکوتر شود را به فروشنده اطلاع دهید تا متناسب با آن یک اسکوتر استاندارد خریداری شود.

باتری اسکوتر برقی خراب شده است

آیا می‌دانید بالانس نشدن اسکوتر برقی می‌تواند نشانه‌ای از خرابی باتری باشد؟ باتری قلب اسکوتر است و اگر خراب شود، هم مدت زمان نگهداری شارژ کاهش پیدا خواهد کرد و هم باعث لرزش در داخل اسکوتر می‌شود. از سوی دیگر خراب شدن باتری باعث بروز ایراداتی در مدار شارژ می‌گردد. به محض اینکه لرزش‌هایی را در اسکوتر احساس کردید، در صورتی که مطمئن هستید این موضوع به وزن شما مربوط نمی‌شود، باید حتماً آن را به یک تعمیرگاه معتبر ببرید تا متخصص وضعیت مدار داخلی و باتری را بررسی کند. در صورت نیاز، باید یک باتری اورجینال بر روی اسکوتر برقی نصب شود.

مشکلات فنی در اسکوتر برقی رخ داده است

احتمال اینکه مشکلات فنی در مدار اسکوتر اتفاق افتاده باشد نیز وجود دارد. ممکن است سیستم الکتریکی برد اسکوتر و یا موتور آن دچار خرابی شده است. اگر به تازگی اسکوتر از دست شما بر روی زمین افتاده، فردی بسیار سنگین سوار اسکوتر شده است و یا اگر از اسکوتر در سربالایی و یا سراشیبی‌های تند استفاده کرده‌اید و اکنون شاهد لرزش و عدم تعادل اسکوتر هستید، باید این موضوع را به تعمیرکار اطلاع دهید تا با جزئیات دقیق‌تر وضعیت داخلی اسکوتر را بررسی کند.

به درستی از اسکوتر برقی استفاده نمی‌کنید

گاهی اوقات عدم آموزش استفاده صحیح از اسکوتر باعث می‌شود لرزش‌هایی در اسکوتر احساس شود. برای مثال اگر فرزند شما به تازگی دوره‌های آموزشی اسکوتر را سپری می‌کند، کاملاً طبیعی است که وقتی بر روی آن می‌ایستد چون نمی‌تواند تعادل خود را به درستی حفظ کند، شاهد لرزش‌هایی در اسکوتر برقی باشد. بنابراین نگران نباشید. اجازه دهید دوره آموزشی به طور کامل سپری گردد تا این مشکل برطرف شود.

سخن پایانی

قطعاً خرید بهترین مدل اسکوتر برقی که از استاندارد‌های لازم برخوردار باشد، هم باعث می‌شود طول عمر مفید این دستگاه افزایش بیشتر شود و هم با مشکلاتی شامل بالانس نشدن اسکوتر برقی مواجه نخواهید شد. به سایت تعمیرگاه اسکوتریا مراجعه کنید؛ انواع مدل‌های اسکوتر برقی را بررسی نمایید و با کارشناسان فروش ما مشورت نمایید تا به شما کمک کنند بهترین اسکوتر را خریداری کنید. حتی اگر برای تعمیر اسکوتر به کمک نیاز دارید، باز هم می‌توانید بر روی کمک کارشناسان ما حساب کنید.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط