شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

آیا تعویض قطعات اسکوتر نیاز به مهارت دارد؟

5/5 - (16 امتیاز)

متاسفانه گاهی اوقات آسیب‌هایی به اسکوتر وارد می‌شود که باعث از کار افتادن برخی از قطعات آن شده و هیچ راهی جز تعویض قطعات وجود ندارد. در چنین شرایطی باید چکار کرد؟ افراد زیادی در سطح کشور در زمینه تعمیرات انواع اسکوتر فعالیت دارند اما آیا ما می‌توانیم به همه آن‌ها اعتماد کنیم؟ در واقع آیا این موضوع مهم است که تعویض قطعات اسکوتر با مهارت و تخصص بالا انجام شود؟ برای اینکه اهمیت این موضوع را بهتر درک کنید ادامه این مطلب را با ما همراه باشید.

تعویض قطعات اسکوتر

دلیل نیاز به تخصص و مهارت برای تعویض قطعات اسکوتر

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد افراد زیادی به عنوان تعمیرکار اسکوتر در کشور فعالیت می‌کنند. برخی از آن‌ها هم مدرک علمی خود را به عنوان تکنسین‌های فنی کسب کرده‌اند و هم به دلیل سپری کردن دوره‌های کارآموزی، اکنون مهارت عملی بسیار بالایی دارند. اما برخی دیگر از تعمیرکاران تنها دانش تجربی را کسب نموده‌اند. در واقع این دسته از افراد در کنار تعمیرکاران دیگر کار کرده و اکنون به عنوان یک تعمیرکار مستقل حوزه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. به نظر شما باید به سراغ کدام یک از این افراد برویم؟ برای اینکه به پاسخ سوال خود برسید اجازه دهید بررسی کنیم که چرا تعویض قطعات اسکوتر به مهارت نیاز دارد:

  • فرض کنیم که یکی از قطعات اسکوتر آسیب دیده است. اگر تعمیرکار در زمان جابجا کردن این قطعه با یک نوع سالم با ظرافت عمل نکند، ممکن است در حین برداشتن و جا گذاشتن قطعه آسیب دیگری به قطعات داخلی اسکوتر وارد گردد و در نتیجه میزان خرابی رخ داده در داخل اسکوتر دوچندان خواهد شد.
  • از طرف دیگر یک تعمیرکار باید با ظرافت و مهارت بالا صفحه برد اسکوتر را باز کند تا هیچ خط و خشی به بدنه اصلی اسکوتر وارد نگردد. در غیر این صورت زیبایی ظاهری دستگاه از بین می‌رود.
  • همچنین تعمیرکار حرفه‌ای به خوبی می‌داند که تنها نباید توجه خود را به قطعه معیوب جلب کند بلکه باید از سلامت قطعات دیگر نیز مطمئن شود. در برخی از موارد اتصالی بین قطعات الکتریکی در اسکوتر‌های برقی رخ می‌دهد و در نتیجه باید این اتصالی به طور کامل برطرف گردد. اما اگر تعمیرکار فقط قطعه سوخته شده را بردارد و به قسمت‌های دیگر توجه نداشته باشد باز هم شاهد خرابی اسکوتر خواهید بود.
  • یکی دیگر از دلایل نیاز به مهارت برای تعویض قطعات اسکوتر این است که قطعه جدید دچار آسیب نشود. متاسفانه باید بگوییم برخی از تعمیرکاران اصلاً مهارت لازم را ندارند و حتی وقتی می‌خواهند قطعه جدید را جایگزین کنند به دلیل اینکه اتصالات درست را برقرار نکرده و این قطعه در جای درست قرار نمی‌گیرد دوباره در کوتاه مدت می‌سوزد و باید برای تعویض آن دوباره هزینه کنید.

 

چگونه می‌توانیم یک تعمیرکار حرفه‌ای برای تعویض قطعات اسکوتر پیدا کنیم؟

اکنون که متوجه شدید چرا تعویض قطعات اسکوتر به مهارت و تخصص نیاز دارد شاید این سؤال برای شما به وجود آمده است که چگونه یک تعمیرکار حرفه‌ای و کاربلد را برای تعمیر اسکوتر برقی پیدا کرده و با خیال راحت اسکوتر را به او بسپاریم:

  • حتماً رزومه کاری تعمیرکار را بررسی کرده و مطمئن شوید که هم به عنوان تکنسین فنی دوره‌های تخصصی و علمی را سپری کرده و هم از نظر عملی مهارت بالایی دارد.
  • بهتر است به سراغ تعمیرکارانی بروید که در نمایندگی‌های مربوط به برند اسکوتر کار می‌کنند چون در این نمایندگی‌ها افراد متخصص با سابقه کاری طولانی مشغول به کار هستند.
  • از طرف دیگر باید روند کار را از تعمیرکار جویا شوید. آیا بعد از اتمام کار به شما گارانتی می‌دهد؟ آیا بعد از تعویض قطعات، گارانتی اصل بودن آن‌ها را در اختیار شما خواهد گذاشت.
  • همچنین تعمیرکاران متخصص می‌دانند برای جلب اعتماد مشتریان باید حتماً فاکتور هزینه‌ها را نیز به آن‌ها تحویل دهند تا با بررسی جزئیات هزینه‌ها و بررسی قیمت قطعه، از کیفیت و قیمت کار مطمئن شوند.
  • تعمیرکاران حرفه‌ای به خوبی می‌دانند که بحث هزینه برای مشتریان اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل وقتی اسکوتر را بررسی می‌کنند قبل از اینکه برای تعمیرات و تعویض قطعات دست به کار شوند برآورد هزینه‌ها را برای مشتری انجام خواهند داد. در صورت رضایت مشتری، کار شروع می‌شود.
  • همچنین تعمیرکارانی که تحت نظر نمایندگی‌ها کار می‌کنند به گارانتی اسکوتر نیز توجه کرده و اگر اعتبار داشته باشند تخفیف بسیار خوبی به مشتریان می‌دهند.

سخن پایانی

 وقتی یک آسیب به اسکوتر وارد می‌گردد حتی اگر این آسیب جزئی باشد بهتر است خودتان آن را دستکاری نکنید. به افراد متخصص مراجعه کنید تا عیب‌یابی اصولی را برای شما انجام داده و در نهایت بتوانید اسکوتر را مانند روز اول سالم تحویل بگیرید. مجموعه اسکوتریا با تیم حرفه‌ای از مهندسین کاربلد آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهد بود. می‌توانید اسکوتر خود را با خیال راحت به ما بسپارید و سپس بدون هیچ عیبی و با همان کار‌ایی قبلی تحویل بگیرید.

 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط