شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

آیا امکان تعویض قطعات اسکوتر برقی وجود دارد؟

5/5 - (16 امتیاز)

به هر حال این مسأله کاملاً طبیعی است که در جریان استفاده از اسکوتر برقی برخی از قطعات آن دچار مشکل شده و دستگاه از کار بیفتد. اکنون این سؤال مطرح می‌شود که آیا امکان تعویض قطعات اسکوتر برقی وجود دارد؟ بعضی از مشتریان که به سایت اسکوتریا مراجعه می‌کنند از مشاورین آنلاین ما این سؤال را می‌پرسند که اگر قطعه‌ای سوخت آیا امکان تعمیرات وجود دارد و یا اینکه باید اسکوتر را به طور کامل کنار بگذاریم؟ قطعاً می‌توانیم قطعات آسیب دیده را تعویض کنیم اما اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید بهتر است ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید.تعویض قطعات اسکوتر برقی

آیا قطعات اسکوتر برقی قابل تعویض هستند؟

اجازه دهید در همین ابتدا در مورد این موضوع به طور کامل صحبت کنیم تا اگر شما نگرانی از این بابت دارید و همین موضوع باعث شده هنوز نتوانید برای خرید اسکوتر برقی اقدام نمایید به یک پاسخ درست برسید و اکنون تصمیم درستی را برای خرید عملی کنید.

به طور کلی طراحی اسکوتر برقی به گونه‌ای انجام شده است که وقتی قطعه‌ای در داخل آن آسیب دید امکان تعویض قطعه وجود دارد. منتهی کیفیت طراحی اسکوتر‌های برقی در بین برند‌های مختلف متفاوت است. در برخی از برند‌ها قطعات بسیار ظریف در کنار یکدیگر قرار گرفته و وقتی یک قطعه آسیب می‌بیند به صورت سلسله‌وار قطعات دیگر را نیز مورد آسیب قرار خواهد داد و همین موضوع تعویض قطعات و تعمیر اسکوتر‌ برقی بسیار سخت می‌کند.

به همین دلیل است که همیشه توصیه می‌کنیم قبل از خرید هر نوع اسکوتر برقی ابتدا برند‌های معتبر را شناسایی کنید. بهتر است در این زمینه از افراد متخصص سؤال بپرسید. بعضی از اسکوتر‌ها از نظر ظاهری و عملکرد کیفیت بسیار بالایی دارند ولی ما نمی‌توانیم ساختار داخلی اسکوتر را ملاحظه کنیم و این موضوع در حوزه تخصصی تعمیرکاران و کارشناسان فروش است. به همین دلیل به سراغ فروشگاه‌های معتبر و شناخته شده بروید تا به درستی شما را راهنمایی کنند. به صحبت‌های آن‌ها اعتماد کنید. در این صورت مطمئن خواهید بود که برای خرید یک اسکوتر با کیفیت بالا و ساختار داخلی استاندارد هزینه کرده‌اید.

برای تعویض قطعات اسکوتر برقی چکار کنیم؟

هر قطعه‌ای که در داخل اسکوتر آسیب می‌بیند عملکرد دستگاه را به طور کامل تحت تأثیر قرار خواهد داد. حتی این موضوع ممکن است باعث شود به طور کامل اسکوتر از کار بیفتد. بنابراین شما در اولین فرصت باید سلامت قطعه آسیب دیده را بررسی کنید. شاید امکان تعمیر آن وجود داشته باشد. به هر حال تا جایی که بتوان قطعه اصلی اسکوتر را بر روی آن حفظ کرد این موضوع به نفع ما تمام می‌شود. اما گاهی اوقات به دلیل فشار‌های بیش از اندازه که به اسکوتر وارد شده است این قطعه طول عمر مفید خود را از دست داده و باید آن را تعویض نماییم. برای تعمیر و یا تعویض قطعات اسکوتر برقی شما به تعمیرکاران حرفه‌ای نیاز دارید.

به محض اینکه اسکوتر شما دچار مشکل می‌شود بهتر است به جای آنکه آن را دستکاری کنید به سراغ نمایندگی‌ها و تعمیرکاران معتبر و حرفه‌ای بروید چون اسکوتر باید با ظرأفت بسیار زیاد باز شود؛ سلامتی تمامی قطعات کنترل گردد و در صورتی که نیاز به تعویض قطعات بود از انواع اصل که دارای گارانتی هستند برای جایگزین کردن با قطعات سوخته و یا آسیب دیده استفاده شود. وقتی شما تخصصی در این زمینه ندارید ممکن است در حین باز و بسته کردن اسکوتر به صورت ناخواسته به برد و یا قطعات آن آسیب وارد نمایید. یا اگر به سراغ تعمیرکاران غیر حرفه‌ای بروید قطعاً نمی‌توانند عیب اصلی را به درستی تشخیص داده و در نهایت مجبور هستید دوباره برای تعمیرات دست به کار شوید.

چطور متوجه شویم که اسکوتر برقی خراب شده است؟

زمانی که علائم زیر را در اسکوتر مشاهده کردید بهتر است به جای اینکه به استفاده کردن از دستگاه ادامه دهید، آن را کنار بگذارید و با نمایندگی‌های فروش تماس بگیرید. از کارشناسان بخواهید شماره راهنمایی کنند. این علائم عبارتند از:

1- آیا شارژ اسکوتر در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری به اتمام می‌رسد؟

2-آیا زمانی که اسکوتر را به جریان برق وصل می‌کنید خیلی سریع پروسه شارژ شدن انجام می‌گردد؟

3- آیا زمانی که در حال استفاده از اسکوتر هستید ایست‌های ناگهانی را در داخل آن مشاهده می‌کنید؟

4- آیا هدایت کردن اسکوتر برای شما کمی سخت شده است؟

5- آیا زمانی که بر روی شاسی سوار می‌شوید صدا‌هایی را از داخل آن می‌شنوید؟

6- در صورتی که اسکوتر به تجهیزات جانبی مانند اسپیکر مجهز است صدای اسپیکر را کنترل نمایید.

7- آیا چراغ‌ها در داخل اسکوتر کم نور شده و یا چشمک می‌زنند؟

8- در صورتی که اسکوتر به تازگی از دست شما بر روی زمین افتاده است بهتر است چند روزی از آن استفاده نکرده و وقتی که سوار آن می‌شوید حتماً کنترل کنید آیا نقصی در داخل آن مشاهده می‌شود یا خیر.

سخن پایانی

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید برای تعمیر و یا تعویض قطعات اسکوتر برقی شما نیاز به تعمیرکار حرفه‌ای و زبده دارید. برای این منظور  می‌توانید بر روی تیم باسابقه اسکوتریا حساب کنید. این تیم نه تنها در زمینه فروش انواع اسکوتر بلکه تعمیرات آن و همچنین فروش قطعات اسکوتر‌های برقی فعالیت دارد. ما تمامی خدمات خود را با گارانتی ارائه می‌کنیم. بنابراین کافی است که درخواست خود را با ما مطرح نمایید تا کارشناسان پاسخگوی سوالات شما باشند. در صورتی که نیاز به قطعات اسکوتر برقی داشتید ما با کیفیت‌ترین قطعات را با گارانتی در اختیار شما می‌گذاریم.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط