شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

در چه صورت برای تعمیر اسکوتر باید به تعمیرگاه مراجعه کرد؟

5/5 - (16 امتیاز)

اسکوتر یکی از وسایل برقی است که در کنار تفریح و ورزش برای جابجایی در خیابان در کوتاه ‌ترین زمان ممکن و انجام برخی از امور کاری می ‌توان از آن استفاده کرد. برای مثال در برخی از کشور‌ ها در داخل خیابان معابری در نظر گرفته می ‌شود تا افراد با اسکوتر بتوانند در سریع ‌ترین زمان مسافت مورد نظر خود را طی کرده و در نتیجه زودتر به امور کاری خود برسند. اما متأسفانه گاهی اوقات اسکوتر دچار خرابی و مشکل می ‌گردد. در این زمان است که شما جهت تعمیر اسکوتر برقی خود به یک تعمیرگاه حرفه ‌ای برای عیب‌ یابی آن نیاز دارید. شاید این سؤال برای شما به وجود آمده باشد که در چه صورت برای تعمیر اسکوتر باید به تعمیرگاه مراجعه کرد؟ در این مطلب به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

زمان مناسب برای تعمیر اسکوتر برقی

رایج‌ ترین انواع اسکوتر‌ ها، اسکوتر‌ های هوشمند و برقی هستند که زمان روشن شدن چراغ سبز، فعال شده و این رنگ به صورت ثابت باقی می ‌ماند. اما وقتی رنگ چراغ قرمز شد یعنی اسکوتر از کار افتاده است. به طور کلی چشمک زدن چراغ ارور و یا قرمز شدن ثابت آن نشان می ‌دهد که اسکوتر برقی خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. در این زمان است که شما دیگر نباید از اسکوتر استفاده کنید و باید حتماً وضعیت آن بررسی شود تا اگر عیب فنی در داخل اسکوتر اتفاق افتاده، توسط یک تکنیسین حرفه ‌ای برطرف گردد. گاهی اوقات عیوب رخ داده در اسکوتر توسط خود شما به راحتی برطرف می ‌شود. بنابراین باید بدانید که در چه زمان لازم است برای تعمیر اسکوتر به تعمیرگاه مراجعه کنید.زمان مناسب تعمیر اسکوتر

بررسی عیوب رایج در اسکوتر

برای اینکه بدانید آیا خود شما می ‌توانید علت از کار افتادگی اسکوتر را کشف کرده و آن را برطرف کنید یا نه، بهتر است مروری بر عیوب رایج رخ داده در اسکوتر به ویژه اسکوتر برقی داشته باشیم تا با ذهنیت درست در این مورد تصمیم‌ گیری کنید. فراموش نکنید اگر تخصصی در زمینه تعمیر اسکوتر نداشته باشید و آن را دستکاری کنید ممکن است طول عمر مفید اسکوتر کاهش یافته و حتی اسکوتر به طور کامل از کار بیفتد. بنابراین اجازه دهید برخی از عیوب رایج در اسکوتر برقی را با هم بررسی کنیم:

یک طرف اسکوتر روشن نمی ‌شود

 ممکن است وقتی پای خود را بر روی اسکوتر بگذارید متوجه ‌شوید که یک سمت آن غیرفعال بوده و روشن نمی ‌شود. در این صورت مشکل در ژیروسکوپ ‌های اسکوتر اتفاق افتاده و باید حتماً قطعه عوض شود. بنابراین در این زمان است که باید به تعمیرگاه بروید.

چراغ اسکوتر سبز است ولی حرکت نمی ‌کند

 توجه داشته باشید این علامت نیز نشان دهنده خرابی ژیروسکوپ در اسکوتر است که باید حتماً یک کارشناس حرفه ‌ای وضعیت ژیروسکوپ را بررسی کند. گاهی اوقات با تعمیر این قطعه می ‌توان دوباره اسکوتر را به کار انداخت ولی در اغلب موارد نیاز به تعویض آن خواهد بود.

 اسکوتر برقی شارژ نمی ‌شود

 همیشه شارژ نشدن اسکوتر برقی به معنای خرابی آن و نیاز به مراجعه به تعمیرگاه نیست. ممکن است برق محلی که می ‌خواهید اسکوتر را در آنجا شارژ کنید قطع شده باشد و یا شارژر اسکوتر دچار مشکل شده و با عوض کردن شارژر می‌ توان این عیب را برطرف نمود. در ابتدا از وجود جریان برق در محیط و سالم بودن شارژر و همچنین دو شاخه مطمئن شوید. در صورتی که باز هم مشکل شارژ نشدن اسکوتر برطرف نشد، باید حتماً آن را به تعمیرگاه ببرید چون ممکن است نقص فنی در داخل اسکوتر بروز کرده باشد.

اسکوتر به سمت جلو حرکت می‌ کند اما به سمت عقب هیچ حرکتی ندارد

 در صورتی که ضربه ‌ای به اسکوتر وارد شده و برد‌ های تعادلی آن خراب شده باشد این مشکل به وجود می ‌آید. اگر از اسکوتر برقی استفاده می ‌کنید باید حتماً به تعمیرگاه مراجعه نمایید تا برد‌های تعادل بررسی شده و در صورت نیاز، تعویض برد‌ ها انجام گیرد. اما اگر اسکوتر شما هوشمند است قبل از اینکه به تعمیرگاه بروید ابتدا آن را ریست نمایید. اگر مشکل برطرف نشد راهی جز مراجعه به تعمیرگاه و تعمیر یا تعویض قطعات وجود ندارد.

زمان مراجعه به تعمیرگاه اسکوتر

چراغ اسکوتر خاموش نمی‌ شود

 یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، خاموش نشدن اسکوتر و در نتیجه فعال بودن آن به صورت مداوم و پی در پی است. در این صورت به قطعات داخلی اسکوتر آسیب جدی وارد خواهد شد. علت بروز این مشکل خرابی در مدار تغذیه یا همان پاور اسکوتر است. به محض اینکه چنین اتفاقی رخ می‌دهد حتماً سوکت باتری را از اسکوتر جدا کنید تا از خالی شدن کامل باتری جلوگیری گردد و پس از آن به اولین تعمیرگاه از برند اسکوتر خود مراجعه نمایید تا عیب ‌یابی انجام شود.

اسکوتر به صورت ناگهانی خاموش می ‌شود

در عمده موارد علت بروز این مشکل، خراب شدن باتری اسکوتر است که شما با تعویض کردن باتری می‌توانید عیب رخ داده را برطرف نمایید. فراموش نکنید برای تعویض باتری باید به سراغ تعمیرگاه‌ های معتبر و شناخته شده بروید چرا که اگر یک تعمیرکار از قطعات چینی برای به کار انداختن اسکوتر استفاده کند طول عمر مفید آن کاهش پیدا کرده و از طرف دیگر در کوتاه مدت شاهد خاموش شدن اسکوتر خواهید بود.

اسکوتر در زمان شارژ شدن جرقه می ‌زند

این مشکل زمانی اتفاق می‌ افتد که خرابی جدی در برد اسکوتر اتفاق افتاده باشد. به محض اینکه چنین مشکلی را مشاهده کردید در اولین قدم سوکت باتری را از برد جدا کنید تا خطر جرقه برطرف گردد و سپس با تعمیرگاه‌ های معتبر تماس بگیرید تا کارشناسان با بررسی قطعات داخلی برد بتوانند علت جرقه زدن را کشف کرده و عیب‌ یابی را در اولین فرصت انجام دهند.

در پایان

همانگونه که متوجه شدید گاهی اوقات مشکلاتی که در داخل اسکوتر ایجاد می ‌شود توسط خود شما قابل رفع نیست و نیاز به یک تعمیرکار حرفه ‌ای دارید تا با نگاه تخصصی بتواند به صورت ریشه ‌ای مشکل رخ داده را برطرف کند. در این زمان است که تعمیرگاه اسکوتریا در کنار شما خواهد بود. کافی است با ما تماس بگیرید و علائم خرابی و مشکل اتفاق افتاده در اسکوتر را بیان نمایید. کارشناسان ما طبق قوانینی که در تعمیرگاه وجود دارد باید بعد از بررسی گزارش، در صورتی که مطمئن شوند شما خودتان می ‌توانید اسکوتر را به کار بیندازید به صورت تلفنی راهنمایی ‌های لازم را ارائه کرده و در غیر این صورت از شما بخواهند که اسکوتر را به تعمیرگاه بیاورید تا تعمیرکاران حرفه ‌ای عیب‌ یابی آن را انجام دهند.

 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط