شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

آموزش استفاده از اسکوتر برقی

5/5 - (16 امتیاز)

اسکوتر برقی یکی از لوازم بازی ‌های بسیار جذاب برای کودکان و نوجوانان است. از زمانی که این بازی اختراع شد و روی کار آمد، خیلی از افراد به یکباره آن را خریدند؛ بدون اینکه آموزش استفاده از آن را دیده باشند. به خاطر همین موضوع ما تصمیم گرفتیم برای افرادی که این وسیله را خریدند اما آموزش استفاده از اسکوتر برقی را نمی ‌دانند، توضیحاتی ارائه دهیم.

راهنمای استفاده از اسکوتر برقی

بعد از اینکه اسکوتر برقی را می‌ خرید و به خانه می ‌آورید، اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید، دفترچه راهنما است. شاید خیلی از شما به سراغ خود دستگاه بروید اما این کار اشتباه است. دفترچه راهنما می ‌تواند توضیحات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد که این کار را نه تنها برای اسکوتر برقی، بلکه برای هر وسیله جدیدی باید انجام دهید.

بعد از اینکه دفترچه راهنما را مطالعه کردید، باید به سراغ روشن کردن دستگاه بروید. معمولاً دکمه ‌ای که در اکثر اسکوتر های برقی وجود دارد، به رنگ نقره‌ ای است که در قسمت کناری و حاشیه اسکوتر قرار گرفته و از طریق آن می ‌توانید دستگاه را روشن کنید. در خیلی از دستگاه‌ ها این دکمه کنار درگاه شارژ اسکوتر برقی طراحی شده است.

آموزش استفاده از اسکوتر

نکته‌ ای که قبل از هر چیزی باید به آن دقت کنید، مربوط به شارژ اسکوتر برقی است. اول از همه شارژ اولیه دستگاه را بررسی کنید. احتمالاً فروشنده در آموزش استفاده از اسکوتر برقی به شما توضیح می ‌دهد که قبل از اینکه دستگاه را استفاده کنید، ۳ ساعت کامل آن را داخل شارژ قرار دهید تا دستگاه به طور کامل شارژ داشته باشد. اگر شارژ دستگاه از حداکثر کمتر باشد یا اینکه اصلاً شارژ نداشته باشد، حتماً باید باتری اسکوتر را به طور کامل شارژ کرده و بعد شروع به استفاده بکنید.

برای اینکه بتوانید به خوبی و به درستی سوار اسکوتر برقی بشوید، باید شبیه به بالا رفتن از پله عمل کنید. یعنی روی این دستگاه بایستید. سنسور هایی در این اسکوتر ها طراحی شده‌ اند که زمانی که می ‌خواهید زاویه را تغییر دهید، زاویه را نسبت به سطح افقی برای شما می ‌سنجند و فرمان حرکت را به موتور دستگاه می ‌فرستند. در نتیجه اگر پای اول را با زاویه اشتباه روی اسکوتر بگذارید یا در قسمت اشتباه قرار دهید، یعنی زاویه پای شما بیش از حد جلو یا عقب‌ تر از پدال ‌ها باشد، باعث حرکت کردن اسکوتر می ‌شود و شما دیگر زمانی برای حرکت دادن پای خود روی اسکوتر ندارید.

این مشکل یا بهتر است بگیم که این اشتباه برای افرادی که وزن آن ها از ۵۰ کیلوگرم بیشتر است، اتفاق می ‌افتد اما اگر وزن شما پایین ‌تر از ۵۰ کیلوگرم باشد، از آنجایی که قد کوتاه ‌تری دارید و وزنتان هم پایین ‌تر است، ایجاد تعادل برای شما راحت ‌تر می ‌شود. در نتیجه نیازی به استفاده از یادگیری اولیه هم ندارید و زمانی که اسکوتر ها را به درستی روشن کنید، خیلی راحت می ‌توانید از آن ها استفاده کنید. زیرا دارای تعادل اسمارت یا هوشمند هستند اما اگر وزن شما خیلی بالاست، یعنی در حدود ۱۲۰ یا ۱۳۰ کیلو هستید، برای اینکه یاد بگیرید چگونه تعادل خود را روی اسکوتر حفظ کنید، اول به یک سطح نسبتاً بلند مثلاً دسته‌ های مبل بلند یا مستحکم بنشینید. پای خود را در حالی که اسکوتر را روشن کردید و آماده به کار است، روی آن ها قرار دهید تا بفهمید که میزان تیز بودن دستگاه چقدر است.

با انجام این کار می ‌توانید متوجه شوید که سنسور های حرکت اسکوتر کاملاً با ذهن و تفکر شما مطابقت داده شده ‌اند و می ‌توانید خیلی راحت خودتان را با دستگاه تنظیم کنید و چگونگی جابجایی و حرکت احتمالی در چنین حالتی برای شما تخمین زده می ‌شود و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن آموزش استفاده از اسکوتر برقی را فرا می‌ گیرد.

 

چگونگی استفاده از اسکوتر با سرعت ‌های متفاوت

در مورد آموزش استفاده از اسکوتر برقی با سرعت ‌های متفاوت باید گفت که بعد از اینکه سوار این دستگاه می ‌شوید، اول از همه باید آرامش خودتان را حفظ کنید و خیلی راحت و آزاد روی اسکوتر قرار بگیرید.
پا های شما تا قسمت مچ باید کاملاً حس رهایی داشته باشند. زمانی که روی دستگاه می ‌ایستید، بدنتان باید کاملاً شل باشد و نباید خیلی خودتان را سفت کرده یا حالت خمیدگی و دولا به خودتان بگیرید.
اگر احساس ناامنی با سرعت کم یا زیاد دارید، بهتر است که یک پای خود را از روی اسکوتر جدا کنید و این کار را از قسمت عقب انجام دهید؛ یعنی پای جدا شده را عقب ‌تر از دستگاه روی زمین بگذارید. با انجام این کار می ‌توانید سرعت ‌های متفاوت را راحت ‌تر کنترل کنید و تجربه لذت بخشی در استفاده از اسکوتر برقی به شما دست بدهد.

راهنمای استفاده از اسکوتر برقی

در پایان

با تمام توضیحات ارائه شده در بالا، اگر نیاز به خرید اسکوتر برقی دارید یا می ‌خواهید اقدام به تعمیر اسکوتر برقی بکنید، مراجعه به اسکوتریا می ‌تواند یکی از بهترین اقداماتتان باشد. چراکه یکی از معتبر ترین منابع و مراجعی است که در زمینه تولید و تعمیر اسکوتر برقی فعالیت می ‌کند و خدمات اصولی و به موقعی را به شما ارائه خواهد داد. با مراجعه به سایت اسکوتریا و کلیک روی صفحه تماس با ما با این مجموعه در ارتباط باشید.

استفاده از اسکوتر برقی می‌ تواند یکی از جذاب ‌ترین و مهیج‌ ترین کار هایی باشد که نه تنها کودکان و نوجوانان از آن لذت می ‌برند، بلکه خود شما هم می ‌توانید از حرکت با آن نهایت هیجان را تجربه کنید. مهمتر از همه اینکه آن را شبیه به یک ورزش و تفریح به کار بگیرید که ما در این مقاله به طور کامل راجع به آموزش استفاده از اسکوتر برقی با شما صحبت کردیم و نکات مهم را برایتان توضیح دادیم‌.

سوالات متداول

استفاده از اسکوتر برقی اصلاً کار سختی نیست؛ به شرطی که آموزش درست دیده و از قبل خوب تمرین کرده باشید.

قطعاً قبل از اینکه به سراغ استفاده از این اسکوترها بروید؛ دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کنید تا نکات کلیدی دست تان بیاید.

وقتی که دستگاه را خریداری می‌کنید، حتماً باید به مدت ۳ ساعت کامل آن را شارژ کنید.

اشتراک گذاری