شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

سوالات متداول در خرابی اسکوتر برقی

5/5 - (16 امتیاز)

اسکوتر برقی جزو لوازم بازی بسیار جذابی است که کودکان و نوجوانان به آن علاقه بسیاری دارند. این بازی آنقدر جذاب است که حتی افراد در سن بزرگسالی هم به آن علاقمند هستند و می‌توانند به آن شبیه به یک ورزش و تفریح بسیار مفید نگاه کنند.

گاهی ممکن است این وسیله جذاب دچار آسیب و خرابی شود، اینجاست که سوالاتی راجع به تعمیر اسکوتر برقی پرسیده شود و لازم هست شما راجع به آنها اطلاعات داشته باشید تا بتوانید استفاده درستی از این وسیله را تجربه کنید. ما در این مقاله از وب سایت اسکوتریا به طور کامل به سوالات متداول در خرابی اسکوتر برقی پاسخ خواهیم داد.

رایج ترین سوالات در خرابی اسکوتر برقی

از پرتکرارترین سوالات در خرابی و تعمیر اسکوتر برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رایج ترین سوالات در خرابی اسکوتر برقی

از کجا بفهمیم که اسکوتر برقی خراب شده است؟

بیشترین سوالی که پرسیده می‌شود، این است که علائم خرابی اسکوتر برقی چیست. علائم مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد اسکوتر خراب شده اما مهم‌ترین نشانه‌ها شامل موارد زیر است:

 • قدرت موتور کم می‌شود و شما حین استفاده متوجه این موضوع می‌شوید و احساس می‌کنید که دستگاه مانند همیشه توان ندارد.
 • در حین ایستادن روی دستگاه، در پاهایتان احساس لرزش می‌کنید.
 • زمانی که می‌خواهید با اسکوتر بپیچید یا دور بزنید، مانند همیشه قدرت مانور ندارید.
 • دستگاه در حال حرکت خاموش می‌شود.

رایج‌ترین علت خرابی اسکوتر برقی چیست؟

در مبحث سوالات متداول در خرابی اسکوتر برقی باید به این موضوع بپردازیم که چه مواردی می‌تواند جزو دلایل شایع و رایج خرابی این دستگاه ‌ها باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • نداشتن تعادل در اسکوتر
 • چشمک زدن چراغ قرمز دستگاه
 • خاموش نشدن اسکوتر
 • کار نکردن یک طرف اسکوتر
 • سفت شدن چرخ‌های اسکوتر

اگر متوجه عدم تعادل در اسکوتر شدیم، باید چه کار کنیم؟

احساس عدم تعادل در اسکوتر برقی یکی از اتفاقات رایجی است که خیلی از شماها به هر دلیلی ممکن است این موضوع را تجربه کنید. برای اینکه این مشکل برطرف شود، اول باید اقدام به ریست کردن اسکوتر بکنید. اگر متوجه شدید که با انجام این کار اسکوتر درست نمی‌شود، یعنی بردهای تعادل دستگاه یا ژیروسکوپ دچار مشکل شده است. از آنجایی که برد یک قطعه بسیار حساس است، بهتر است که خودتان آن را باز نکنید و حتماً به یک فرد متخصص مراجعه کنید تا تعمیر را برایتان انجام دهد.

چرا اسکوتر به سمت عقب حرکت نمی‌کند؟

از دیگر سوالات متداول در خرابی اسکوتر برقی این است که اسکوتر چرا به سمت جلو می‌رود اما هیچ حرکتی به سمت عقب ندارد؟ اسکوتر جزو لوازمی است که به ضربه حساسیت بالایی نشان می‌دهد. اگر ضربه ببیند، عملکرد آن مختل می‌شود و اولین چیزی که شما می‌بینید این است که قاب دچار شکنندگی می‌شود. حرکت آن مانند حالت طبیعی نیست. برد تعادل دچار آسیب شده و همین عدم تعادل باعث می‌شود که دستگاه به سمت عقب حرکت نکند که شما باید ریست را انجام دهید یا اقدام به تعمیر یا تعویض آنها بکنید.

چرا چرخ اسکوتر ضربه می‌زند؟

این ایراد معمولاً در اسکوترهای مختلفی اتفاق افتاده است. زمانی که شما بیش از حد از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنید یا اینکه اسکوتر را روی سطح ناصاف مثل فرش یا چمن مورد استفاده قرار می‌دهید، چنین مشکلاتی رخ می‌دهد. در چنین حالتی اصلاً نباید اسکوتر را روشن کنید. کاری که باید انجام دهید، این است که قاب اسکوتر را باز کنید و سوکت باتری را جدا کنید. سپس به یک متخصص مراجعه کرده تا مشکل را برطرف کند.

چرا اسکوتر فقط از یک طرف کار می‌کند؟

از دیگر سوالات متداول در خرابی اسکوتر برقی این است که شما متوجه می‌شوید فقط یک طرف اسکوتر کار می‌کند و طرف دیگر عملاً بی‌استفاده است. اسکوتر باید به صورت قرینه کار کند. مدارها در دو طرف اسکوتر جدا از هم هستند و سوختگی مدار در یک طرف باعث می‌شود که از کار بیفتد.

خرابی اسکوتر برقی

 

چرا اسکوتر اخطار شارژ نمی‌دهد؟

اسکوتر برقی وسیله‌ای است که زمانی که باتری رو به اتمام باشد، اخطار شارژ داده و خاموش می‌شود. اما اگر این اتفاق نیفتد و به یکباره خاموش گردد، یعنی مشکلی در کار است که معمولا این مشکل بیشتر مربوط به باتری می‌شود. یعنی اگر باتری دچار خرابی شده باشد، چنین اتفاقی رخ می‌دهد که احتمالاً باید پروسه تعویض باتری را انجام دهید.

 

علت لرزش اسکوتر چیست؟

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای اسکوتر برقی اتفاق بیفتد، این است که زیر پای شما لرزش دارد. اسکوتر حتماً باید وزن بالای ۳۰ کیلوگرم را حرکت بدهد. یعنی وزن کمتر از آن برای اسکوتر مناسب نیست. اما اگر وزن فرزندتان یا کسی که از اسکوتر استفاده می‌کند، بالای ۳۰ کیلوگرم است و احساس لرزش اسکوتر زیر پا را دارد، دو نکته را باید مدنظر قرار دهید:

 • اول اینکه دستگاه حین سوار شدن لرزش دارد یا زمانی که در حال حرکت هستید، این لرزش را احساس می‌کنید. زیرا در چنین حالت هایی خرابی‌ها هم متفاوت هستند.
 • نکته بعدی اینکه استفاده نادرست می‌تواند چنین مشکلی را به وجود بیاورد. مثلاً اینکه شما در زمان نامناسب اقدام به ریست دستگاه بکنید و این ریست اشتباه باشد که چنین مشکلی رخ می‌دهد.

 

چرا اسکوتر روشن می‌شود اما حرکت ندارد؟

گاهی اوقات اسکوتر برقی با وجود اینکه روشن شده، هیچ حرکتی ندارد و ثابت است و زمانی که پایتان را روی پدال قرار می‌دهید، چراغ قرمز آن روشن می‌شود. گاهی اوقات با ریست این مشکل برطرف می‌گردد اما اگر برطرف نشد، احتمالاً سخت‌افزار آن دچار مشکل شده که حتماً باید آن را به یک متخصص نشان دهید.

 

علت جرقه اسکوتر حین وصل شدن به شارژر چیست؟

اگر زمانی که اسکوتر برقی را به شارژر وصل می‌کنید، شاهد جرقه هستید و این جرقه در مدار اتفاق می‌افتد، دیگر نباید شارژر را به آن وصل کنید. قبل از هر کاری قاب اسکوتر را باز کنید. سوکت باتری را از آن جدا کنید و دستگاه را برای تعمیر به فرد متخصص نشان دهید.

 

جمع‌بندی

در این مطلب تلاش شد سوالات متداول در خرابی اسکوتر برقی توسط کارشناسان متخصص تعمیر انواع اسکوتر های برقی در اسکوتریا پاسخ داده شوند تا در صورت مواجه با خرابی این وسیله جذاب راحت‌تر بتوانید مشکل را برطرف کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و سایر خدمات از اسکوتریا تنها کافیست با شماره 09120378123 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

اشتراک گذاری