شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

بهترین مدل اسکوتر برقی برای بزرگسالان

5/5 - (16 امتیاز)

شاید شما که این مطلب را مطالعه می‌کنید به دنبال خرید بهترین مدل اسکوتر برقی بزرگسالان هستید. همانگونه که بار‌ها در مطالب مختلف گفته‌ایم اسکوتر تنها جنبه تفریحی نداشته و جنبه کاربردی نیز دارد. بسیاری از بزرگسالان مانند کسانی که در پیک‌های فروشگاهی کار می‌کنند می‌توانند با استفاده از اسکوتر مسافت‌های طولانی را بدون برخورد به ترافیک‌های شهری به راحتی طی نمایند. ما در این مطلب برای شما توضیح خواهیم داد که برای انتخاب بهترین مدل اسکوتر برقی برای بزرگسالان باید چگونه عمل کنید.

اسکوتر برقی بزرگسالان

راهنمای خرید بهترین مدل اسکوتر برقی برای بزرگسالان

قبل از اینکه به سراغ خرید اسکوتر برقی بروید شما باید یک دفترچه راهنمای کامل در اختیار داشته باشید تا بتوانید به یک انتخاب ‌ایده‌آل برسید. با توجه به اینکه عمده بزرگسالان از اسکوتر برای اهداف کاری نیز استفاده می‌کنند پس باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرند تا بهترین مدل اسکوتر برقی برای بزرگسالان با قیمت مناسب نصب آن‌ها گردد. این فاکتور‌ها عبارتند از:

خرید اسکوتر برقی تعادلی یا اسکوتر برقی دسته‌دار

اولین چیزی که شما باید بدانید این است که آیا به سراغ اسکوتر برقی دسته‌دار بروید یا اسکوتر‌های تعادلی را انتخاب کنید. در فروشگاه‌های مختلف تنوع بسیار زیادی در محصولات مشاهده می‌شود. حتی اگر شما به سایت اسکوتریا مراجعه نمایید انواع مختلفی از برند‌ها را مشاهده خواهید کرد که قیمت‌های مختلفی داشته و طراحی آن‌ها یا دسته‌دار و یا از نوع تعادلی است. اما سوال اینجا است که بزرگسالان کدام یک از این دو اسکوتر را باید استفاده کنند؟ اسکوتر‌های تعادلی به دلیل اینکه دسته ندارند و در واقع باید تعادل فرد حفظ شود به همین دلیل از قدرت موتور پایین‌تری برخوردار هستند. در نتیجه اگر قرار است شما در طول روز استفاده زیادی از این قبیل اسکوتر‌ها داشته باشید باید بگوییم که اسکوتر برقی تعادلی برای شما مناسب نخواهد بود و بیشتر جنبه تفریحی و سرگرمی را دارد. ولی اگر شما یک اسکوتر برقی دسته‌دار داشته باشید دیگر به راحتی می‌توانید با ترافیک‌های شهری و حتی سوخت گران خداحافظی کرده و در هر قسمت از شهر به راحتی از اسکوتر برقی دسته‌دار استفاده کنید. این اسکوتر‌ها قدرت موتور بالاتری دارند.


 

بیشتر بخوانید: اسکوتر برقی سگوی و معرفی اسکوتر برقی دسته دار


 

حداکثر تحمل وزن اسکوتر

با ملاحظه اسکوتر‌های مختلف مشاهده خواهید کرد که ظرفیت تحمل اسکوتر‌ها با هم متفاوت است. اسکوتر‌های برقی دسته‌دار می‌توانند از وزن ۹۰ کیلوگرم تا ۱۵۰ کیلوگرم را نیز تحمل کنند. بنابراین اغلب بزرگسالان می‌توانند از این قبیل اسکوتر‌ها برای خود استفاده نمایند.

ظرفیت باتری اسکوتر

همانگونه که می‌دانید اسکوتر‌های برقی قابلیت شارژ دارند و شما بعد از اتمام شارژ می‌توانید برای مدت زمان مشخصی بدون نیاز به جریان برق از اسکوتر استفاده کنید. ولی ظرفیت باتری اسکوتر‌های برقی متفاوت است. برخی از آن‌ها به مدت ۴۵ دقیقه شارژ خود را نگه می‌دارند ولی در برخی از برند‌ها ظرفیت باتری بسیار افزایش یافته و شما می‌توانید مدت زمان و مسافت طولانی‌تری را از اسکوتر استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: تعمیر شارژر اسکوتر برقی


 

قدرت موتور اسکوتر برقی

هر اندازه قدرت موتور بالاتر باشد شما می‌توانید سرعت بیشتری را تجربه کنید. شما برای کودکان و نوجوانان باید به سراغ اسکوتر‌هایی با قدرت پایین بروید ولی مسلماً بزرگسالان چون عمدتاً از اسکوتر با اهداف کاری استفاده می‌کنند باید اسکوتر‌هایی با قدرت موتور بالاتر را خریداری نمایند. به طور کلی هر چه قدرت موتور اسکوتر بالاتر باشد سرعت و برد آن نیز افزایش پیدا می‌کند. شایع‌ترین اسکوتر‌های برقی، سرعتی معادل ۶۴ کیلومتر در ساعت و یا حتی بیشتر را دارند.

بررسی کیفیت ساخت اسکوتر

متاسفانه در حال حاضر اسکوتر‌های چینی زیادی نیز در بازار وجود دارد که با طراحی بسیار زیبا و شکیل می‌خواهند با برند‌های معتبر رقابت کنند. به جرات می‌توان گفت شما باید در زمان خرید حتماً به کیفیت طراحی، جنس متریال به کار رفته در شاسی اسکوتر و جنس باتری توجه داشته باشید و در مرحله آخر به سراغ بررسی قیمت بروید. پس فریب قیمت ارزان برخی از اسکوتر‌ها را نخورید. مسلماً هرچه کیفیت ساخت اسکوتر بالاتر باشد طول عمر مفید آن بیشتر خواهد بود. چون عمده بزرگسالان در جریان انجام کار‌ها از اسکوتر استفاده می‌کنند و در طول روز از خیابان‌ها با انواع پوشش و حتی پستی و بلندی عبور می‌کنند، پس باید بهترین کیفیت را برای اسکوتر خود انتخاب کنند تا دچار ترک و شکستگی نشود.

بررسی چرخ‌های اسکوتر

اگر مدل‌های مخصوص اسکوتر مخصوص بزرگسالان را در کنار هم قرار دهید متوجه خواهید شد که ارتفاع چرخ‌ها با یکدیگر متفاوت است. هر چه چرخ‌ها مرتفع‌تر باشند مسلماً فاصله شاسی تا سطح زمین بیشتر شده و حفظ تعادل کمی سخت‌تر می‌شود. اگر اولین بار است که می‌خواهید یک اسکوتر بخرید پیشنهاد ما این است که اسکوتر‌هایی را انتخاب نمایید که فاصله صفحه تا زمین کمتر است تا بهتر بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. از طرف دیگر باید به وضعیت باد چرخ‌های اسکوتر‌ها نیز توجه کنید. به طور کلی لاستیک اسکوتر‌ها یا از نوع پنوماتیک است و یا از نوع بدون هوا طراحی می‌شوند. لاستیک‌های پنوماتیک پر از هوا شده و در نتیجه هدایت آن‌ها بسیار راحت است و شما راحت‌تر می‌توانید تعادل خود را حفظ کنید. ولی باید هر از گاهی برای تنظیم باد به تعمیرگاه مراجعه نمایید. از طرف دیگر خطر سوراخ شدن نیز برای آن وجود دارد. پس ملاحظه کنید که قرار است از این اسکوتر بر روی چه سطوحی استفاده نمایید.


بیشتر بخوانید: اجزاء سازنده چرخ اسکوتر برقی


 

سیستم ترمز

یکی از مهمترین فاکتور‌ها در جهت خرید بهترین مدل اسکوتر برقی برای بزرگسالان بحث سیستم ترمز است. بزرگسالان در سطح شهر هم از این وسیله استفاده می‌کنند و اگر اسکوتر مجهز به یک سیستم ترمز بسیار قوی نباشد خطر تصادف نیز برای شما وجود دارد به خصوص اگر سرعت بالا باشد. به طور کلی اسکوتر‌ها دارای دو نوع سیستم ترمز از نوع باند و دیسک هستند. سیستم ترمز باند به صورت ناگهانی اسکوتر را متوقف می‌کند و در نتیجه کاهش سرعت تدریجی را در آن مشاهده نخواهید کرد. اما سیستم ترمز دیسک به تدریج سرعت شما را کم می‌کند همانند زمانی که سوار یک وسیله نقلیه شده‌اید. بهترین کار این است که شما اسکوتر برقی با سیستم ترمز دیسکی را خریداری کنید چون در این صورت خطر پرتاب شما در زمان توقف وجود ندارد.

بررسی قابلیت‌های جانبی اسکوتر

برخی از مدل‌های اسکوتر دارای قابلیت‌های جانبی مانند بلوتوث، اسپیکر، چراغ‌های رنگی ال ‌ای دی و موارد دیگر هستند. این قبیل قابلیت‌ها ضرورت چندانی برای استفاده از اسکوتر ندارند. ولی فرض کنیم که شما می‌خواهید یک موسیقی پلی کنید. می‌توانید بدون نیاز به گوشی خود با استفاده از اسکوتر به آهنگ مورد علاقه خود نیز گوش کنید. این قابلیت برای اغلب بزرگسالان خوشایند است. در زمان خرید اسکوتر حتماً این فاکتور را نیز در نظر داشته باشید.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که بهترین مدل اسکوتر برقی برای بزرگسالان حتماً دارای گارانتی هم است. به همین خاطر است که شرکت اسکوتریا تنها مدل‌هایی را عرضه می‌کند که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش طولانی مدت هستند. می‌توانید به سایت مراجعه کرده و این مدل‌ها را بررسی نمایید. حتی در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا به شما کمک کنند یک خرید ‌ایده‌آل داشته باشید. اگر قیمت‌های اسکوتریا را با فروشگاه‌های دیگر مقایسه کنید متوجه خواهید شد که در خرید اصلاً ضرر نخواهید کرد.

اشتراک گذاری