شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

7 موردی که باعث خرابی اسکوتر برقی می شوند

5/5 - (16 امتیاز)

یکی از وسایل حمل و نقل که به خصوص در دنیای امروز با حجم زیاد ترافیک به کار می‌آید اسکوتر برقی است. شاید در ابتدا این وسیله یک وسیله تفریحی و ورزشی به نظر برسد ولی برخی از اسکوتر‌های برقی از قدرت زیادی برخوردار بوده و شما برای جابجایی در سطح شهر می‌توانید از آن استفاده کنید. عدم استفاده صحیح از این دستگاه باعث بروز خرابی‌هایی در آن می‌شود. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مطلب در مورد عوامل مؤثر بر خرابی اسکوتر برقی صحبت کنیم تا ناخواسته باعث آسیب به این دستگاه و در نتیجه کاهش طول عمر آن نشوید.

خرابی اسکوتر برقی

اصلی ترین علت های خرابی اسکوتر برقی

هر وسیله برقی که به درستی از آن استفاده نشود قطعاً دچار خرابی‌هایی خواهد شد. این موضوع در مورد اسکوتر برقی که قرار است از آن به عنوان یک وسیله نقلیه استفاده شود اهمیت بیشتری دارد. شما در طول روز سوار اسکوتر می‌شوید و در نتیجه این وسیله باید وزن شما را تحمل کند. به خصوص اگر می‌خواهید به عنوان یک پیک وسایلی را جابجا کنید وزن بیشتر شما تأثیر بیشتری بر روی سلامت اسکوتر خواهد گذاشت. پس این مسأله بسیار مهم است که بدانید چه عواملی باعث خرابی اسکوتر برقی و از کار افتادن آن می‌گردد. این عوامل عبارتند از:

عدم شارژ صحیح اسکوتر

یکی از رایج‌ترین خرابی‌هایی که در اسکوتر برقی مشاهده کرده‌ایم از کار افتادن باتری و یا کاهش طول عمر آن است. متاسفانه وقتی مشتریان نمی‌دانند چگونه باید اسکوتر را شارژ کنند به صورت ناخواسته باعث می‌شوند باتری طول عمر مفید خود را از دست بدهد. شما باید به سراغ دفترچه راهنما بروید تا بدانید چه زمانی اسکوتر برقی را به شارژ وصل کرده و چه زمانی آن را از برق جدا کنید. از طرف دیگر به رنگ چراغ‌هایی که بر روی اسکوتر وجود دارد نگاه کنید. قرمز و سبز شدن به ترتیب نشان دهنده نیاز به شارژ و پر شدن باتری است. همچنین باید دقیقاً از شارژر خود اسکوتر استفاده کنید. شارژر‌های دیگر به دلیل اینکه با آمپر متفاوتی هستند بر روی سلامت باتری تأثیر می‌گذارند.

عدم اتصال به محافظ برق در زمان شارژ شدن

با توجه به اینکه نوسانات برقی بسیار زیاد است و این موضوع در تابستان شدیدتر می‌شود، بنابراین نباید به هیچ عنوان بدون محافظ برق اسکوتر را به جریان برق وصل کنید. هر نوسان برقی به باتری آسیب وارد می‌کند و شما در کوتاه مدت مجبور هستید باتری را عوض کنید. متاسفانه در بازار قطعات اورجینال کمیاب شده و ممکن است مجبور شوید یک باتری چینی بر روی اسکوتر خود استفاده کنید.

نگهداری اسکوتر در جا‌های مرطوب و خیس

به هیچ عنوان نباید اسکوتر را در مکان‌هایی قرار دهید که رطوبت زیاد است و یا به هیچ عنوان نباید آن را بشویید. با این کار به قطعات داخلی آسیب وارد می‌کنید. سیم‌ها در داخل آن دچار اتصالی شده و از همه مهمتر باتری خراب می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتی اگر اسکوتر برقی کثیف شد با یک دستمال نمدار آن را تمیز کرده و سریعاً خشک کنید تا کوچک‌ترین رطوبتی وارد شاسی اسکوتر نشود. حتی اگر می‌خواهید از خیابانی عبور کنید که خیس است اسکوتر را با دست جابجا کنید تا رطوبت وارد آن نشود.

قرار دادن اسکوتر در معرض آفتابی یا کنار وسایل گرمایشی

همانگونه که رطوبت هوا باعث آسیب به قطعات داخلی اسکوتر می‌شود اگر شما این وسیله برقی را در کنار وسایل گرمایشی یا در آفتاب مستقیم قرار دهید افزایش دما باعث خراب شدن باتری و آسیب به موتور اسکوتر شده و حتی ممکن است اتصالی‌های در داخل آن اتفاق بیفتد که خطرناک خواهد بود. محلی که شما اسکوتر را نگه می‌دارید باید دور از آفتاب، دور از وسایل گرمایشی، به دور از رطوبت و حتی به دور از سرمای شدید باشد.

استفاده از اسکوتر بر روی سطوح نامناسب

 حتی اگر شما بهترین و قوی‌ترین اسکوتر برقی را بخرید، اگر آن را بر روی سطوحی که ناهمواری زیاد یا شیب زیادی دارند استفاده کنید موتور اسکوتر به شدت تحت فشار قرار گرفته و در نتیجه در کوتاه مدت خرابی‌هایی در داخل آن اتفاق می‌افتد. حتی موتور عمر مفید خود را از دست می‌دهد. به هیچ عنوان در سربالایی‌ها و بر روی زمین‌هایی که پستی بلندی زیادی دارند از اسکوتر استفاده نکنید.

 استفاده از اسکوتر بر روی فرش یا زمین‌های ماسه‌ای

به هیچ عنوان نباید اسکوتر اصطکاک شدیدی با سطح داشته باشد. به همین دلیل است که گفتیم بر روی زمین‌های شیبدار یا پستی بلند‌های شدید از اسکوتر استفاده نکنید. اکنون اگر در ساحل ماسه‌ای یا بر روی فرش بخواهید سوار اسکوتر شوید همین اصطکاک زیاد باعث افزایش فشار به داخل دستگاه شده و هر آن احتمال سوختن موتور وجود دارد.

ضربه خوردن اسکوتر

تا زمانی که مهارت رانندگی با اسکوتر را یاد نگرفته‌اید به صورت مستقل از آن استفاده نکنید. بهتر است دوره‌های آموزش را شرکت کنید تا مربی به شما کمک کند آرام آرام با اسکوتر رانندگی کنید. هر ضربه‌ای که به اسکوتر وارد می‌شود باعث شل شدن اتصالات داخلی و در نتیجه خراب شدن اسکوتر خواهد شد.

سخن پایانی

اگر شما بهترین برند اسکوتر برقی را بخرید ولی به درستی از آن استفاده نکنید شک نداشته باشید که به زودی خراب شده و مجبور هستید آن را تعمیر کنید. بنابراین هم باید در زمان خرید اسکوتر به کیفیت برند توجه داشته باشید و هم به درستی روش استفاده از آن را بدانید. سایت اسکوتریا یکی از سایت‌های معتبری است که امکان خرید آنلاین را برای شما فراهم می‌کند. می‌توانید برای انتخاب برند با کارشناسان فروش ما مشورت کنید. اگر اسکوتر خراب شد متعهد می‌شویم که تعمیرات اسکوتر برقی را برای شما انجام داده و در صورت نیاز به تعویض قطعات از قطعات اورجینال و اصل استفاده کنیم.

 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط