شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

معرفی ایرادات دوچرخه برقی

امتیاز دهیدpost

سلام خدمت دوستان و همراهان گروه مهندسی اسکوتریا امروز با شما هستیم در خصوص معرفی ایرادات دوچرخه برقی و بررسی مشکلات و خرابی های آنها ، و میپردازیم به علل بروز این ایرادات و خرابی ها اگر چنانچه دوچرخه برقی شما دچار خرابی و عدم کار کردن شده است خواندن ادامه مطالب میتواند برای شما مفید واقع شود پس در ادامه همراه ما باشید.

آشنایی با ایرادات و خرابی دوچرخه برقی

دوچرخه شارژی یک وسیله ای است که از تلفیق قطعات مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است و علت ساخت این وسیله استفاده راحت تر از دوچرخه میباشد و این نکته باید مورد توجه قرار بگیرد که هدف از استفاده دوچرخه شارژی سهولت در فرایند رکاب زدن میباشد بنا بر این نیاز های یک دوچرخه را بطور کاملتر ارائه میدهد.

خوب حالا با یک تعریف اجمالی از این وسیله کلیت صحبت ما در این مقاله پرداختن به معرفی ایرادات دوچرخه برقی میباشد این وسیله هم مانند وسایل حمل و نقل دیگر  دچار ایرادات و خرابی هایی میشود که قرار است بیشتر با آنها آشنا شویم و سپس میپردازیم به آموزش رفع این ایرادات پس از شما دعوت میکنیم در ادامه با ما همراه بوده و در آخر نظرات خود را برای ما بفرسید.

ایراد روشن نشدن دوچرخه برقی:

میپردازیم به اولین ایراد در دوچرخه های شارژی یعنی ایراد روشن نشدن دوچرخه برقی که باید آن را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داد ابتداباید شارژر را به دوچرخه برقی متصل کنید اگر باتری شارژ شد و با گرفتن ولتاژ مشخص شد که سالم است یعنی منبع تغذیه دوچرخه برقی ایرادی ندارد و باید به موارد دیگر پرداخت ابتدا باید اطمینان از رسیدن ولتاژ به درایور حاصل شود و سپس باید خود درایور و کلیو پاور را بررسی کنیم  اگر چنانچه مشخص شد که ایراد درایور میباشد باید توسط تعمیرکار دوچرخه برقی رفع ایراد شود.

برای رفع خرابی و مشکل روشن نشدن دوچرخه برقی میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید و درایور را جهت تعمیر برای ما ارسال کنید همچنین میتوانید برای خرید درایو  از مجموعه اسکوتریا از طریق واتس آپ اقدام فرمایید اما توصیه میشود قبل از آن دوچرخه را بری ما بیاورید تا زیر دست تکنیسین های مجموعه مورد بررسی قرار گیرد.

Introduction of electric bicycle defects

با گاز دادن ، دوچرخه برقی حرکت نمیکند علت چیست؟

ایراد بعدی این است که دوچرخه برقی روشن میشود ولی با گاز دادن حرکت نمیکند و بطور کل قسمت برقی غیر فعال میباشدبرای بررسی اسن ایراد ابتدا باید دسته گاز را مورد بررسی قرار داد معمولا خرابی دسته گاز دوچرخه برقی زیاد است برای این ایراد میبایست با یک دسته گاز نو تست شود البته وقتی با پدال زدن موتور شروع به کار کند امکان سوختن دسته گاز دوچرخه شارژی را بیشتر قوت میبخشد البته اگر با پدال زدن موتور هم کار نکرد دو حال بیشتر وجود ندارد یا درایور خراب است و یا خود موتور از مدار خارج شده است .

علت خاموش شدن دوچرخه برقی در سربالایی چیست؟

زمانی که در خیابان های سربالایی شهر در حال تردد هستید و ناگهان برق سیستم دوچرخه شارژی از کار می افتد و عملا دوچرخه شاموش میشود این ایراد به یکباره بوجود نیامده است و با عدم رعایت این اتفاق افتاده زمانی که باتری دوچرخه برقی فاسد میشود و یا اینکه در سربالایی ها بدون رکاب زدن و فقط با گاز دادن اقدام به راندن میکنید تمامی این موارد باعث خرابی باتری دوچرخه برقی میشود.

برای جلوگیری از خرابی باتری میبایست حتما بعد از هر بار استفاده آن را به شارژ بزنید تا خالی نماند که این عمل باعث تخلیه باتری شده و رفته رفته باعث فاسد شدن باتری دوچرخه برقی میشود.

نکته مهم:

دوچرخه برقی وسیله ای است به منظور سهولت در رکاب زدن ، اگر صرفا از دسته گاز برای حرکت استفاده کنیم و رکاب نزنیم باعث خرابی زود هنگام باتری و همچنین هاب دوچرخه برقی میشود

مشکل آبخوردگی دوچرخه برقی:

آیا میشود دوچرخه برقی را شست؟ آیا میشود در روز های بارانی از دوچرخه برقی استفاده کرد؟ اینها سوالاتی هستند که خیلی از دارندگان دوچرخه های شارژی از ما میپرسند و در جواب باید گفت که یکی از معایب و ضعف های دوچرخه برقی سازگار نبودن با رطوبت و آب میباشد البته ممکن است در آینده این وسایل هم عایق و ضد آب شوند ولی در حال حاضر با تماس مستقیم آب به دوچرخه شارژی باعث خرابی در بخش الکترونیکی میشود.

البته برای نظافت دوچرخه شارژی میتوانید باتری را خارج کرده و با یک اسپری و یک دستمال شروع به نظافت کنید این بهترین راه برای جلوگیری از آبخوردگی قسمت برقی میباشد حالا در ادامه بیشتر با معرفی ایرادات دوچرخه برقی آشنا خواهیم شد،با ما همراه باشید.

معرفی ایرادات دوچرخه برقی
چرخ عقب دوچرخه برقی پله پله حرکت میکند علت چیست؟:

این ایراد بر اثر داغ کردن قطعات درایور دوچرخه برقی بوجود می آید که باعث سوختن آن میشود تاکید میشود با مشاهده این ایراد باتری را فورا جدا کنید زیرا اتصالی در مدار باعث تخلیه کامل باتری شده به هیچ عنوان قابل احیا نمیباشد ، برای رفع پله پله حرکت کردن چرخ دوچرخه برقی ابتدا باید سیم های چرخ را از درایور جدا کرده و چنانچه روان چرخید درایور را جهت تعمیر برای ما ارسال کنید و یا بصورت حضوری تشریف بیاورید.

واحد تعمیر دوچرخه برقی مجموعه با بررسی درایور دوچرخه برقی شما آن را تعمیر خواهند کرد البته در برخی از موارد ممکن است غیر قابل تعمیر باشد و باید تعویض نمایید که میتوانید آن را ازما تهیه کرده و به دوچرخه برقی متصل نمایید. 

با اتصال باتری به دوچرخه برقی محل اتصال جرقه میزند:

زمانی است که شما باتری دوچرخه برقی را در محل خود قرار میدهید که متوجه جرقه در محل اتصال میشوید البته جرقه ریز مشکلی ندارد ولی جرقه بزرگ که سوکت را هم از بین ببرد قطعا اتصالی در موار میباشد در این حالت مشکل بالا که عنوان کردیم هم ممکن است بوجود آمده باشد در این حالت از تکرار این عمل خودداری فرمایید و دوچرخه برقی را جهت تعمیر برای ما بیاورید اگر چنانچه اقدار به تکرار این کار شود قطعا آسیب جدی به بخش پردازنده درایور دوچرخه برقی وارد خواهد شد که ممکن است با تعمیر ایراد رفع نشود نیاز به تعویض پیدا کند.

یک نکته مهم درمورد این ایراد باید عرض کنیم که چنانچه یک بار اگر مشاهده کردید بهتر است با ما تماس حاصل فرمایید و از ما مشاوره بخواهید زیرا بر اثر تکرار به باتری دوچرخه برقی نیز آسیب جدی وارد خواهد شد.

Introduction of electric bicycle defects
چرا دوچرخه برقی پس از یک دوره عدم استفاده دیگر روشن نمیشود؟:

زمانی که دوچرخه برقی را برای مدت طولانی (بیشتر از 6 ماه) استفاده نکنید ممکن است دیگر روشن نشود منشا این ایراد از خرابی باتری میباشد اگر چنانچه به مدت طولانی باتری شارژ نکنید دچار تخلیه کامل شده و از بین میرود در باتری های لیتیومی این قابلیت وجود ندارد که امکان احیا کردن باشد و باید باتری بطور کامل سلول هایش تعویض گردد.

توصیه میشود برای جلوگیری از این ایراد حتما باتری شارژ کامل کرده و از دوچرخه برقی جدا کنید تا تخلیه نشود و یا اینکه میتوانید هر هفته آن را به شارژ بزنید این کار نه تنها به طول عمر باتری کمک میکند بلکه باعث سالم ماندن سلول های آن میشود .

منظور از سنسور ترمز دوچرخه برقی چیست؟:

سیستم ترمز دوچرخه برقی ترکیبی از قطعات مکانیکی و الکترونیکی میباشد و این ترکیب بندی برای جلوگیری از ولتاژ برگشتی به هاب دوچرخه برقی میباشد کارکرد این قطعه به این صورت است که در هنگام ترمز گرفتن سنسور فعال شده و از طریق پالس به درایور دوچرخه برقی باعث میشود برق وردی به هاب موتور قطع شود و در نتیجه موتور سالم بماند چنانچه ترمز دوچرخه برقی شما اتصالی و یا سنسورش به مشکل برخورد کند با گاز دادن دوچرخه برقی حرکت نمیکند.

معرفی ایرادات دوچرخه برقی

امیدواریم مطالب بالا در خصوص معرفی ایرادات دوچرخه برقی برای شما عزیزان مفید بوده باشد اگر چنانچه سوال و یا پیشنهادی دارید میتوانید در بخش سوالات و نظرات عنوان کنید نظرات شما عزیزان برای ما مهم بوده و حتما به آنها پاسخ خواهیم داد ممنون که تا اینجا همراه ما بودید.

اشتراک گذاری