شرکت فنی مهندسی اسکوتریا یا خدمات تعمیر اسکوتر برقی

معرفی شارژر موتور برقی،آشنایی با نمونه های شارژر موتور برقی

امتیاز دهیدpost

سلام خدمت شما همراهان، در این صفحه با شما هستیم در خصوص معرفی شارژر موتور برقی و عملکرد هرکدام وهمچنین مواردی را عنوان خواهیم کرد که باعث طول عمر بیشتر شارژر موتور برقی میشود پس در ادامه با ما همراه باشید 

آشنایی با عملکرد شارژ موتور برقی:

وظیفه شارژر ها شارژ کردن باتری ها میباشد با تولید انواع مختلف باتری با کار برد ها و ساختار های مختلف شارژر های سازگار با. آنها نیز تولید و در بازار عرضه گردید فرق بین شارژر با آداپتور وجود مدار قطع کن در آنها است وقتی که باتری ها پر. میشوند این مدار از ورود جریان و آمپر جلوگیری میکند و باتری سالم میماند اگر این مدار آسیب بیند خیلی زود باتری ها خراب میشوند. همیشه ولتاز شارژر ها بالاتر از ولتاژ باتری ها باید یاشند مثلا اگر باتری ما 60 ولت ولتاژ دارند شارژر باید 73 ولت خروجی. (out put) داشته باشد پس برای خرید شارژر موتور برقی ورودی و خروجی ها را چک کنید همچنین سوکت شارژر های لید اسیدی موتور برقی ها با هم یک سان هستند و از یک نوع سوکت در آنها بکار برده شده است.

آشنایی با انواع شارژر های موتور های برقی:

در موتور برقی ها بطور کل از دو نوع باتری با ساختار مختلف استفاده شده است یک دسته موتور برقی هایی هستند با باتری لید اسیدی دسته دو موتور برقی ها با باتری لیتیوم یون مه شارژر های این دو به یکدیگر نمیخورند و کاملا متفاوت هستند هم در ساختار و هم در نوع ولتاژ خروجی  البته بدیل تولید بیشتر با باتری لید اسیدی ما عمده مطالب را در خصوص معرفی شارژر موتور برقی در این صفحه به این موارد اختصاص داده ایم.

شارژر موتور برقی 60 ولت 20 آمپر:

این نوع شارژر ها برای موتوربرقی هایی که دارای 5عدد باتری لید اسیدی دارند مناسب است اکثر موتور برقی های موجود در بازار با این شارژر سازگارند معمولا توان موتور آنها 150 وات است این نوع شارژر ها برای موتور برقی های کویر 1500 و هیلتون1500 مناسب هستند.در نظر داشته باشید که شارژر های موجود در قروشگاه ما دارای کیفیت بالایی بوده و از شارژر های خود کارخانه که همراه موتور برقی به فروش میرساند هیچ فرقی ندارند.

شارژر 60 ولت موتور برقی

برای خرید شارژر موتور برقی 60 ولت 20 آمپر به ادامه مطالب مراجعه فرمایید

شارژر موتور برقی 72 ولت 20 آمپر:

این نوع شارژر شکلی ظاهری اش مانند شارژر قبلی است اما و لتاژ آن 72 ولت میباشد مناسب موتور برقی هایی ساخته شده است که دارای 6 عدد باطری که مجموع آن 72ولت است و توان دینام 2000 وات است مانند موتور برقی لیفان 2000 و نمونه هایی دیگر که دارای چنین مشخصاتی هستند این شارژر دارای فن بوده جهت خنک کردن شارژر میباشد. اگر اطلاع ندارید از مدل موتور برقی خود بهتر است برای تهیه این نوع شارژر عکس موتور برقی را برای ما در واتس آپ ارسال کنید 

 

مشاوره در واتس آپ

شارژر موتور برقی 84 ولت 12-20 آمپر:

این نوع شارژر مخصوص موتور برقی هایی است که ارای 4 عدد باتری لید اسیدی دارند میباشد برای تهیه این نوع شارژر  این شارژر دارای فن بوده و از کیفیت خوبی برخوردار است سوکت این شارژر از جنس ضد الکتریک ساکن میباشد که باعث میشود در مواقع که موتور برقی را به شارژ میزنید دچار جرقه و اتصالی نشود از مزایای این نوع شارژر دارا بودن قطع کن است که باعث سالم ماندن باتری موتور برقی میشود.

نکاتی در خصوص نگهداری شارژر موتور برقی:

یک سری نکات هست که اگر آنها را رعایت کنید باعث طول عمر شارژر میشود همانطور که گفته شد در ساختار این وسیله یک مدار قطع کن وجود دارد که بعد از پر شدن باتری موتور برقی از ورود ولتاژ و آمپر جلوگیری میکند.برای سالم ماندن آن باید وقتی باتری ها پر شدن آن را از موتور برقی جدا کنید که آسیب نبیند در هنگان شارژ کردن سعی کنید شارژر را درجایی قرار دهید که بتواند به راحتی وارا از طریق فن به داخل هدایت کند تا شارژر داغ نکند اگر شارژر موتور برقی را همیشه با خود حمل میکنید حتما آن را در جایی قرار دهید تا ضربه آن وارد نشود ،هیچ گاه نگذارید موتور برقی بصورت کامل شارژش تمام شود و بعد به شارژر بزنید زیرا در دقایق ائلیه شارژر جریان زیادی را از خود عبور میدهد و داغ میکند و باعث سوختن آن میشود.

آیا میشود باتری لید اسیدی را با باتری لیتیوم یون تعویض و یا جایگزین کرد؟:

هر چه ما بیشتر به سمت جلو میرویم تکنولوژی های جدیدی پدیدار میشوند امروزه ساخت موتور برقی ها بیشتر با ساختار باتری های لیتوم یون میباشد بدلیل حجم و وزن کمتر از از باتری های لید اسیدی ولی برای جایگزین کردن این دو با هم میبایست شارژر آنها هم تعقییر کند در حال حاضر در ایران شارژر های لییوم یون بسیار کم یاب هستند برای ولتاژ های بالا و لی در آینده امکان افزایش آنها وجود دارد پس قبل از این تعویض در موتور برقی باید ابتدا شارژر آنها را محیا کنید تا برای شارژ کردن به مشکل بر نخورید.

شارژر لیتیوم یون

امیدوارم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در خصوص معرفی شارژر موتور برقی داده باشیم .چنانچه سوالی در مورد خرید شارژر موتور برقی و اطلاع از قیمت ها نیاز داشتید با ما تماس حاصل فرمایید 

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط